دارامان

وبلاگ اجرا و طراحي نما در تهران
 
 
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
آمار
امروز : 4
ديروز : 5
افراد آنلاين : 1
همه : 50
 
ساعت : ۰۸:۴۲:۴۱
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

اتلاف و مصرف زياد انرژي: در نماي شيشهاي به دليل تبادل حرارت بين هواي گرم داخل اتاق و سطح سرد شيشه، دماي داخل كاهش يافته و نياز به مصرف زياد انرژي خواهد بود. احتياط به هنگام آجرچيني، به منظور كاهش ريزش ملات از مسائل مهم در اجرا است. اجراي نما روي هبلكس (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C_%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86) منظور از فريم لس نماي ساختمان هاي است كه قابليت هاي مختلفي را دارا مي باشد. در اين حالت فرد وارد شونده به ساختمان فقطيك راه باريك كنار ديوار برايش باقي ميماند. به طوري كه با ساير درزهاي ملات قائم در ديوار نماي آجري مطابقت داشته باشد. روش فريم لس (frameless) به اين صورت است كه ابتدا زيرسازي سطح نماي ساختمان به صورت شبكه اي انجام مي شود و سپس پروفيل هاي آلومينيومي فريم دار روي اين شبكه زيرسازي نصب مي شوند. فريم نگهدارنده شيشه از خارج، بسيار با ظرافت ديده ميشود و سطح بصري يكنواختي از شيشه ميدهد. در ساختمانسازي، در واقع نما جلوه ساختمان و مهمترين حالتي است كه طراح يا مالك ساختمان از آنچه درون ذهن خودش ميگذرد، به فضاي بيرون ارائه ميدهد. در صورتي كه از كارشناسان مجموعه ما مشاوره بخواهيد، پس از بررسي نوع ساختمان و بر اساس نوع كاربري آن، ليستي از نما هاي پيشنهادي به شما ارائه خواهد شد. سيستم فريم لس داراي فريمي است كه از پشت شيشه را قاب كرده و روي لامل بواسطه لقمه هاي آلومينيومي مخصوص متحرك نگه داشته مي شود و از خارج ساختمان تنها ژوين هايي مابين شيشه ها ديده خواهد شد .

 • عدم استفاده از تكههاي آجر در پشت سنگها همراه با دوغاب
 • مزاياي استفاده از كامپوزيت هاي لانه زنبوري
 • تماس تلفني ( ۰۲۱۲۲۸۸۸۰۵۳)
 • حجم مجموعه: 319MB
 • تنظيمات بك گراند و محيط
 • نمايندگي انحصاري كامپوزيت آلومينيوم
 • طراحي نماي رومي ساختمان هاي ويلايي
 • سبك آتي براي نماي ساختمان UFO

ـ طراحي و اجراي نماي كامپوزيت پانل آلومينيومي ،ساندويچ پانل. طراحي و اجراي نماي مدرن ساختمان ، تركيبي ، كامپوزيت پانل آلومينيومي و سنگ . نماي كرتين وال يكي از نماهاي مدرن با تركيب پروفيل هاي آلومينيومي به عنوان سازه و لاستيك هاي آب بندي و هوابندي و اتصالات نصب مي باشد. در اين روش جهت عايق كاري از لاستيك هاي عايق بندي EPDM و چسب هاي سيليكون مهندسي استفاده مي شود. ـ طراحي و خدمات مهندسي معماري ـ خدمات نقشه برداري ـ فاز 1 معماري ـ فاز 2 معماري - معماري داخلي و ارائه خدمات CNC . ـ خدمات نقشه برداري ، برداشت از بيلت نماي ساختمان و داخل ساختمان. عايقكاري حرارتي و صوتي در اين روش امكانپذير است؛ روش اجراي نماي خشك ساختمان را به دليل وجود فضاي مياني ميتوان بهترين روش براي اجراي عايقكاري حرارتي و صوتي ساختمان دانست! در اين مقاله قصد داريم با معرفي انواع اجراي نماي ساختمان شما را در انتخاب روش مناسب راهنمايي كنيم. در اين بخش قصد معرفي ساختمان ۵ طبقه اي را داريم كه از اين قاعده مستثني است . امروز سيتاك قصد دارد در مورد طراحي نما تركيبي يا طراحي نما مدرن با شما صحبت كند. سيتاك داراي يك تيم متخصص و فني در طراحي نما است و از مرحله مشاوره تا اجرا در كنار شماست.

طراحي نما ويلايي دوبلكس

نماي خانه يك عامل مهم دكوراسيوني است تا خانه را چشمنواز كند، همان عاملي كه گاهي سبب ميشود جلوي يكخانه بايستيد و به آن خيره شويد. طراحي نما در ساختمان شما از جنبه هاي زيادي داراي اهميت است و يكي از آن جنبه ها بحث جذب مخاطب است. به اين ترتيب، قاب نماي فريم لس (frameless) روي لامل هاي نماي شيشه اي نصب مي شوند و شيشه ها ثابت مي شوند. استفاده از اين نماهاي مدرن سبب گرديده كه جزييات نصب متفاوت نيز طراحي گردد كه از آن جمله شيشه هاي فريم لس و نماهاي لامل (Face Cap ) مي باشد . نماي شيشه اي فريم لس نوعي شيشه دو جداره است كه در آن يكي از لايه ها بزرگتر از لايه ديگر است و يكپارچگي و زيبايي شيشه هاي فريم لس موجب استفاده روزافزون آن در ساختمان هاي مدرن گرديده است. 40 با دقت شبكه بندي گرديده و سپس فريم نما در داخل اين شبكه ها قرار مي گيرد. رمز موفقيت اجراي نماهاي ماندگار در ظرافت و دقت عمل مجريان نما است. در طراحي و اجراي نماي ساختمان از نوع فريم لس، بايد به پارامترهاي مؤثر در طراحي اين نوع نما دقت كرد. اين نوع قطب نماها در دوربينهاي دو چشمي نظامي، تانكها، نفربرها و حتي در ساختمان برخي خودروهاي پيشرفته نيز به كار ميرود. در داخل ساختمان نماها بيشتر خصوصي هستند و نماهايي كه در سمت كوچه و رو به بافت شهر هستند، عموميترند؛ بنابراين طراحي و اجراي نماي ساختمان نمود اجتماعي داشته و از جهت ديگر وجهه ساكنان را مشخص ميكنند.

به اين معنا كه ما مي تونيم نمايي كه مدنظرمان هست رو به صورت متريال به نرم افزار بشناسونيم و اين كار كاريه كه همه ي نرم افزارهاي طراحي به راحتي و به اين سرعت انجام نميدهند. اغلب درب و پنجره هاي ساخته شده از فريم لس داراي دكمه لمسي هستند كه از طريق آن به راحتي در و پنجره باز مي شوند. در برابر حرارت سيگار مقاوم است و اثري از آن باقي نمي ماند . البته رنگ سطح مورد نظر را هيچ وقت تغيير نمي دهد. در اين سطح عملكرد، عليرغم خرابيهاي قابل توجه و هزينه بر نماي خارجي، احتمال جداشدگي و سقوط اين اجزاء به داخل يا خارج ساختمان وجود ندارد. در اين واحد رنگ هاي پودري را روي كل سطح مي ريزند. براي مشاهده كل آبجكت ها ميتوانيد كاتالوگ را دانلود كنيد. هر يك از فريم ها ميتواند به صورت مستقل در برابر زلزله عمل ميكند. جلوههاي منحصربه فرد روشنايي ميتواند جلوهاي سه بعدي ايجاد كند، به ساختمانها شخصيت دهد و آنها را در چشم انداز شهري به عنوان جاذبههايي پرطرفدار تبديل كند. در پروژه هاي معماري كه در سال هاي اخير در ايران به اجرا در آمده است، ما مي توانيم تمايل به تفسير كشيدن مجدد تاريخ را مشاهده كنيم.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۰۷:۳۲:۴۶
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

همچنين شما ميتوانيد براي مشاهده نمونه كارهاي نماي رومي و نماي سيماني اينجا را كليك كنيد. و براي مشاهده قيمت اجراي نما رومي اينجا كليك فرماييد. پروژه موجود از دو كاربري متفاوت در دو ضلع سوله برخوردار بود و اين مورد بعد از اجراي پروژه به آن تحميل و بازشوهايي بدون هيچ طراحي از پيش تعريف شده اي را منجر گرديده بود. پروژه طراحي نماي سوله بعد از طراحي پروژه اداري مجتمع داروسازي به گروه معماري آرامو ديزاين مجري و طراح نما و دكوراسيون داخلي واگذار گرديد. نماي سوله موجود، قوسي در سقف داشت كه تا نما كشيده ميشد و طراحي نما را تحت تاثير قرار مي­داد و تيم معماري آرامو ديزاين با توجه به مركزيت همان قوس كار طراحي خود را شروع كرد. براي ايجاد اين فضايل، خانه جديد به طور مشابه از قاب فولادي براي پشتيباني از سقف ساخته شده به طور كامل از پانل Cross Laminated Timber (CLT) استفاده مي كند. لازم به ذكر است كه نصب چوب پلاست نيز مشابه روش نصب پروفيل هاي ترمووود مي باشد. مقاله اي كه در آن ضمن آشنايي كلي با چيستي نماي كلاسيك، روش هاي طراحي، جزئيات، مصالح و ابزار معرفي مي گردند. ضخامت لايه ها حدود 10 ميلي متر مي باشد، لازم بذكراست گفته شود لايه هاي نهايي بطور تخميني 3 ميلي متر مي باشد كه بطور كلي اين لايه ها به ضخامت 33 ميلي متري مي رسد. اجراي سراميك خشك پرسلاني٬ به طور كلي به مواد كاني غير فلزي سراميك ميگويند، به اين مفهوم كه علاوه بر اينكه معدني هستند در عين حال خواص فلزي ندارند.   
 • هزينه قرارداد( به تفكيك و كلي)


 •  
 • مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش، گرما و يخبندان


 •  
 • 04 / طراحي و اجرا هماهنگ با عملكرد سازه


 •  
 • مقاومت فيزيكي بالا و مقاومت دربرابر يخزدگي


 •  
 • 8- عدم انتقال تنش و لرزش سازه فلزي نما به شيشه


 •  
 • پرهيز از به كارگيري رنگ هاي متعدد در سطح غالب نما


 •  
 • جايگزين كردن ماژول با استفاده از مقادير منطقي


 •  

 

 

حال ممكن است كه ما در تحقق اين هدف هزينهي نسبتاً زيادي را متحمل شويم. طبيعتاً اگر نماي ساختمان در ديد اول به شما حس سردي القاء كند، ساير خلاقيتهاي معمار نيز ممكن است شما را دلسرد كند. 1. يك مهندس معمار قبل از طراحي مي بايست به سطح مالي كارفرما نيز توجه كند زيرا اگر كارفرما توان مالي اندك داشته باشد ، زيبا ترين و اصولي ترين طراحي نماي ساختمان را نمي توان اجرا كرد. نما مربوط به ساختماني دو طبقه است كه در زميني به ابعاد 30×11 كه توسط تيم خانه معمار طراحي گرديده.جنس آن از سنگ ساب صفر عباس آباد مي باشد. با توجه به اين كه نماي بيروني ساختمان ها بيشتر در ديد عابرين و مراجعه كنندگان قرار مي گيرد مي بايست به نوع طراحي و بافت آن بيش از هر موضوع ديگري توجه نمود. نورهاي عمودي نيز روي ستون ها كار مي شود. افراد حرفه اي در اين زمينه كاملا تبحر دارند چرا كه نه تنها نتايج عالي در بر خواهد داشت بلكه در نماي شهري و منطقه اي كه ساختمان در آن بنا شده است نيز اين موضوع تاثيرگذار خواهد بود. مصالحي كه در نماهاي شهرهاي بزرگ و صنعتي كه آلايندگي بالايي دارند، به كار ميروند در مقايسه با مصالح كاربردي براي نماي شهرهاي كوچك كه هواي پاك دارند متفاوت است.

اما صرفا استفاده بهينه از فضا وظيفه يك طراح داخلي نيست.

سوراخ كردن تخته بايد با دقت بالايي انجام شود براي انجام اين كار مي توانيد تخته ها را در كارخانه هاي مربوطه سوراخ كنيد. براي راه اندازي اين نوع صفحه بايد تخته هاي بكار رفته شده سوراخ شود. تراورتن ها عموما داراي سوراخ هايي مي باشند كه رويه سنگ با رزين پر شده ولي پشت سنگ همچنان سوراخ سوراخ مي باشد. اين نوع نما همانند نماهاي سيماني به نظر مي رسند اما در بين لايه هاي اين نما درزبندها، درزپوش ها و ابزارهاي اتصالي وجود دارد كه بايد از سازگاري خاصي بهره مند باشند. چنانچه طول قدي پانل بين ۱۵۰ الي ۴۰۰ ميلي متر باشد، مي توان صرفا از دو رديف ريل استفاده كرد. اما صرفا استفاده بهينه از فضا وظيفه يك طراح داخلي نيست. نما از مهمترين اجزاي ساختمان است، چرا كه حكم ويترين ساختمان را دارد. با اين حال، در سمت آب، پايه در سايه ها احاطه شده است، به طوري كه خانه به نظر مي رسد در بالاي زمين شناور است، جشن مي گيرد. تمامي اين لايه ها زا ضخامت خاصي ايجاد شده اند. يكي از ويژگي هاي خوب اين مجموعه در دسترس قرار داشتن تمامي طراحي هاي دو بعدي اتوكد مجموعه است. حال ساختمان شما با هر نوع كاربري كه داشته باشد از روي نماي آن مورد قضاوت قرار خواهد گرفت.

طراحي نما كافي شاپ

كارفرما در رابطه با اين نما نيز كاري ساده و با اجراي سريع را خواستار بودند كه در عين حال جذابيت بصري مطلوبي به همراه داشته باشد. اين نكته را فراموش نكنيد كه بر اساس نوع ساختمان و منطقه اي كه در آن پروژه در حال اجرا شدن است به مقوله زيبا شناسي توجه خاصي خواهد شد. مي توانيد براي دريافت مشاوره رايگان، پاسخ سوالات و برآورد تقريبي هزينه هاي پروژه هاي اجرايي با كارشناسان ما در تماس باشيد. از مهمترين انواع نماي مدرن مي توان به نماي آجري، نماي چوبي و نماي سنگي اشاره كرد كه شما نيز با توجه به علاقه خود مي توانيد يكي از بهترين آن را انتخاب و اجرا كنيد. البته روند اخذ تاييديه كميته نما نيز بر روند انتخاب سبك طراحي نما تاثير گذار است. نماي ساختمان بر چه اساسي انتخاب ميشود؟ اين چوب، رنگ قهوهاي زيايي دارد كه به طور طبيعي و به مرور زمان خاكستري رنگ ميشود. در سطوح بتني راحتتر و بهتر اجرا ميشود. اين هزينه ها مي تواند شامل هزينه هايي چون خريد تجهيزات، هزينه هاي اجرا كنندگان آن و … باشد. در اين سيستم ورق هاي كامپوزيت آلومينيومي مونتاژ شده ، توسط نبشي هاي آلومينيومي كه از قبل در كارگاه مونتاژ و به ورق ها متصل گرديده اند، بر روي استراكچر فلزي نصب و اجرا ميگردند. امروزه در ايران نماي خارجي ساختمان ها اهميت زيادي برخوردار مي باشد زيرا افراد قبل از هر چيزي اول زيبايي نماي ساختمان برخورد ميكند و افراد را به خود جذب ميكند .

اگر در مورد مكان و نحوه استفاده از نرم افزار طراحي نماي سنگ ساختمان سؤالي داريد ، مي توانيد در وب سايت با ما تماس بگيريد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۰۲:۳۱:۲۴
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

روشنايي نمايشي بايد به موضوع فرهنگي شهر بازگردد و ساكنان بايد حس تعلق و تماشاي آن را داشته باشند. منظور از نورپردازي , طراحي نما كاشي - منابع تكميلي fa.wikipedia.org - ايجاد فضايي بصري و عمق هاي متفاوت به وسيله نور است . در طراحي نماي بيروني ساختمان يك طبقه مي توان از انواع روش هاي مدرن و كلاسيك استفاده كرد كه اين تصميم، به نوع طراحي داخلي ساختمان و همچنين سليقه شخصي افراد بستگي دارد. دفتر مهندسي كانسپت با بهره گيري از بهترين مدلهاي طراحي روز دنيا ، سعي دركاهش هزينه هاي گزاف براي طراحي نماي ساختماني شما دارد. شركت ايده طراحان كندو،پيشرو در طراحي نما در تمامي مناطق تهران؛با بكارگيري آخرين روشهاي طراحي نماي سه بعدي ساختمان با توجه به انواع سبكهاي كلاسيك،مدرن،به همراه ديتيل اجرايي نما به منظور ارائه به شهرداري و اخذ مجوز نماي ساختمان. نما - نماي ساختمان ، نماي كلاسيك ، نماي مدرن ، طراحي نما ، طرح نما. در اجراي اين پروژه، استفاده از “چوب ترمووود” با طراحي نماي داخلي و خارجي ساختمان ، محيطي دوستانه، دلپذير، بزرگ، و شگفت آور را فراهم آروده است. كافي است همينالان با ما تماس بگيريد. سنگ چيني عموما از كلسيت و مقدار كمي ولاستونيت تشكيل شده است. عموما به دليل امنيت بالا و مقاومت زياد آن در طراحي نماهاي مدرن و يا ساختمان هاي بلند مرتبه و برج باغ ها استفاده مي شود . هزينه هاي اجرايي براي نماهاي مدرن ساده معمولاً آنقدر زياد نيست كه محاسبات اجرايي و مالي شما را دچار مشكل نمايد.

 • داراي تنوع گسترده در رنگ ها
 • 2- كرتين وال فريم لس (U-Channel)
 • 2- ايجاد تنوع در طراحي نماي ساختمان
 • 35 كشته و 190 زخمي در حادثه كرمان - بهار نيوز

علاوه بر اين، اين پروژه بخش كوچكي از زمين هاي خصوصي را به ايجاد يك ناحيه سبز كوچك اختصاص داده است. كارشناسان حوزه معماري و شهرسازي معتقداند تمايل كارفرمايان و مصرف كننده گان به طراحي نماي رومي نه صرفاً به دلايل زيبايي و دلنشيني بلكه ريشه در مسائل فرهنگي عميق دارد. ۲- تراورتن با توجه به داشتن خلل و فرج طبيعي، چسبندگي خوبي به ملات و ديوار زير آن دارد كه براي نماي ساختمان بسيار مناسب است. آب نما هاي امروزي اكثرا با توجه به موقعيتي كه در آن قرار دارند و فضاي كمي كه براي ايجادشان در دسترس است، تعريف ديگري پيدا كرده اند. رنگ هايي كه بيشتر در مناطق كوهستاني و ساحلي مورد استفاده قرار ميگيرد رنگ هاي خاكستري و طوسي است كه ارتباط نزديكي با محيط پيرامون خواهد داشت. ويلا ساختاني است كه با هدف رفاه بيشتر خانواده در مناطق خوش آب و هواي كشور ساخته يا خريداري مي شود. از آنجايي كه تمام واحدهاي اين مجتمع مسكوني متعلق به اعضاي يك خانواده است، طراحي داخلي نيزبا استفاده از يك طرح فيزيكي مشترك و خاص صورت گرفت. نقشه ساختمان تجاري مسكوني چهار طبقه با موقعيت دسترسي از شمال و غرب است. ضخامت بخش هاي مختلف اسكلت اصلي نماي اسپايدار بايد با توجه به وزن شيشه ها و ابعاد سازه انتخاب شود.

اجراي نماي شسته سيماني

در اين مطلب شما را با چند نمونه از آب نماهاي مدرن كه از گزينه هاي محبوب در طراحي حياط منازل امروزي به شمار مي روند، آشنا خواهيم كرد. اينبار به سراغ يكي از ساختمان هاي زيبا در كرمانشاه رفتيم تا با طراحي نما و دكوراسيون داخلي منزل ايراني مدرن در اين شهر بيشتر آشنا شويم . نظر شما در مورد اين سبك از دكوراسيون داخلي منزل ايراني چيست ؟ احترام به عابر، كه يك مفهوم ارزشمند در سنت هاي ايراني مي باشد، در اين پروژه ظاهر شده است زيرا به نظر مي رسد كه اين ساختمان اندكي به سطح ، متمايل شده است. به طور كلي رنگ كنيتكس در برابر بارش باران و حتي اسپري نمك مقاوم است و شما مي توانيد با استفاده از دستگاه هاي رنگ پاش ساختمان خود را رنگ كنيد. ۵- تراورتن در مقايسه با ساير سنگها، ارزان تر است و گزينه خوبي براي نماي ساختمان به شمار ميآيد. نماي اسپايدر انواع گوناگوني دارد از قبيل خرپا فلزي، كابلي، اسپيس فريم، فين گلس و … مي باشد. دتايل شيشه اسپايدر همانطور كه گفتيم با توجه به محل مورد نظر و طراحي انجام شده براي نما در نظر گرفته مي شود. رنگ آن با توجه به كانيهاي موجود در آن متغير است.

۶- با توجه به چگالي بالاي سنگ هاي گرانيت، خلل و فرج در آنها بسيار كم است، در نتيجه چسبندگي خوبي ندارند و براي استفاده در نماي ساختمان بايد از تمهيدات ويژهاي استفاده گردد. لذا تشابه رنگ و سطح در ترميم هاي اكسپوز با بتن هاي مجاور دركنار كيفيت از اهيمت بالايي برخودار است. ۵- مقاومت خمشي بالايي دارد بنابراين براي اجرا به ضخامت كمتري از آن نياز است. همچنين قيمت مصالح مورد نياز و قيمت سيمانكاري را در اينجا مشاهده نماييد. قيمت ورق كامپوزيت در حال حاضر در بازار از متري 85.000 تومان تا متري 250.000 تومان مي باشد. ۷- سنگ گرانيت نسبت به ساير سنگها از قيمت بالاتري برخوردار است چرا كه هزينه عمليات استخراج، برش و صيقل كاري آن بالا است. نورپردازي ساختمان بيشترين نمود خود را در شب نشان ميدهد چرا كه قابليت رويت نور در شب به طرز شگفت انگيزي قشنگ است . بعضي از مكان ها در چشم انداز اصلي شهر قرار دارند، بايد نمايش داده شوند، و مي توانند به عنوان صفحه نمايش ساختمان استفاده شوند. نماي كامپوزيت ساختمان يكي از جديد ترين نماهاي موجود در صنعت ساختمان مي باشد كه به دليل زيبايي و مزاياي منحصر به فرد طرفداران زيادي را به خود جلب كرده است.

طراحي نما شيشه اي

ارائه ي يك پروژه صادقانه و ساده با طراحي بيروني منحصر به فرد، از ديگر تقاضاهاي كارفرما به شمار مي رود. طبيعي است كه اين هماهنگي، با انتخاب صحيح متريال ايجاد مي شود. سبك مدرن با رويكرد تطابق با محيط اطراف و ايجاد فضايي صميمي و گرم در اين پروژه انتخاب شده است . بلورهاي اين نوع سنگ با چشم قابل رويت است. هر چه رنگ اين سنگها روشن تر و سفيد باشد يعني ناخالصي هاي ناشي از وجود اكسيد آهن در آن كمتر است و از مرغوبيت بهتري برخوردار است. اگر به نماي يك ساختمان بدون در نظر گرفتن نماي ديگر ساختمان هاي شهر توجه كنيم مي بينيم كه يكنواختي نماي شهر در مجموع از بين مي رود . گروه معماري اوكرايني Pominchuk Architects، براي نماي اين دو ساختمان كه در مجاورت يكديگر قرار گرفته اند، از نماي چوبي استفاده نموده است. در نماي hpl ماندگاري و مقاومت شيميايي زياد و چسبندگي سريع و پايدار رزين هاي استفاده شده باعث پيوند محكم سطوح گوناگون پانل به يكديگر مي شود. معماري و طراحي خانه هايي كه به عنوان آثار هنري و فرهنگي در نظر گرفته شده اند، مي توانند با نقاشي هاي واقعي، انتزاعي، مفهومي، و يا حتي داستان هاي عاشقانه مقايسه شوند. در اين پروژه سعي داشتيم تا فضايي مدرن با رنگ هاي گرم طراحي كنيم .

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 طراحي نما با تري دي مكس
نوشته شده در ۲۰ دى ۱۳۹۸
ساعت : ۰۱:۳۸:۲۶
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

همه عناصري شاخص بايد در تاريكي فضا توسط نورپردازي روشن شوند. زيرا نورپردازي در بين گل و گياهان سبب خاص شدن نماي ساختمان شما ميشود. زيرا در نگاه اول فقط ميتوانيم نماي ظاهري يك ساختمان را مشاهده كنيم . از اين رو نماي اين قسمت پر اهميت است و مصالح مورد استفاده در اين قسمت بايد نسبت به بقيه ساختمان با دوامتر و مستحكم تر باشد تا عابر در نگاه به نماي ساختمان احساس ثبات كند. حتي خانه هايي كه در طبيعت سرسبز شمال كشور هم ساخته شده اند، از اين قاعده مستثنا نيستند و همواره حضور گياهان و گلدان هاي دلپذير در ايوان آن ها به چشم مي خورد. حتي خانه هايي كه در طبيعت سرسبز شمال كشور هم ساخته شده اند، از اين قاعده مستثنا نيستند و همواره حضور گياهان و گلدان هاي زيبا در ايوان آن ها به چشم مي خورد. در سواحل زيباي درياي مازندران، ويلايي دلپذير به نام فردوس خود نمايي مي كند كه زيبايي اش را مي توان از طراحي محوطه منحصر به فرداش دريافت. در طراحي نما نكات فني و ضابطه مندي هست كه طراح بايد به آنها توجه كند. در اين پروژه دلپذير كه توسط مهندس سهراب رفعت طراحي شده است، مي توان نهايت زيبايي استفاده از گياهان را در طراحي محوطه و نماي ساختمان را ديد. در اين پروژه زيبا كه توسط مهندس سهراب رفعت طراحي شده است، مي توان نهايت زيبايي استفاده از گياهان را در طراحي محوطه و نماي ساختمان را ديد.   
 • 3D exterior - Facade pt1 11min 09seg


 •  
 • كاشي هاي شيشه اي


 •  
 • پوشش دكوراتيو نماي خارجي


 •  
 • انجام نورپردازي طبيعي


 •  
 • داراي بازشو مخفي در Façade


 •  
 • مساحت پروژه : 25000 متر مربع


 •  
 • امكان اجرا بصورت تمام آلومينيومي


 •  
 • اجراي نماي كامپوزيت پروژه مجتمع مسكوني صمديه اصفهان


 •  

 

 

طراحي نماي خاص و متفاوت يك ساختمان، نمايش دهنده ي خلاقيت و ديد معمار آن پروژه مي باشد. سبب مي شود نماي ساختمان شما بسيار متفاوت تر از آن چه كه شما تصور مي كنيد به نمايش گذاشته شود. در صورتي كه اجراي نماي سراميك خشك به درستي انجام نشود، مشكلات زيادي به همراه خواهد داشت و باعث از بين رفتن سرمايه و وقت ما خواهد شد. اگر مشغول ساخت خانه، بازسازي يا تغيير دكوراسيون فروشگاه و يا فضاي اداري هستيد يا به دنبال افراد حرفه اي براي انجام اين كار مي گرديد به اهالي فن چيدانه مراجعه كنيد. سپس بارنگ و دستگاههاي رنگپاشي مخصوص اين مهم را كمهزينهتر دنبال كنيد. به دنبال منطق و طراحي مناطق طراحي الگو، مسيرها و مناطق آرام به طرز شادماني مرتب مي شوند. نماي ساختمان خود را ميتوانيد بهسادگي با يك رنگ آميزي ساده زيباتر از هميشه به تصوير بكشيد. ديوارپوش كامپوزيت با طرح هاي مختلفي از سنگ و آجر بصورت خام بر روي ديوار نصب ميشود . پس از مدلسازي، وارد مرحله متريال سازي خواهيم شد و متريال كل صحنه را بصورت كاملا حرفه اي با Vray انجام خواهيم داد. در اين عكس طراحي آسمان نما براي آشپزخانه انجام شده است. در طراحي پروفيل هاي اين سيستم مباحث مربوط به زلزله, طراحي نما شيراز - از اين منبع fa.wikipedia.org - باد و محاسبات استاتيكي مطابق با استانداردهاي بين المللي كاملاً رعايت شده و بر اساس آن ها نوع پروفيل مورد نياز با مقاومت لازم انتخاب مي گردد. نماي كامپوزيت رشتاجراي نماي كامپوزيت با قيمتي مناسب و كيفيتي عالي . تنها نقطه ضعف اين سيستم نسبت به سيستم فريم لس، نمايان و قابل تشخيص بودن فريم هاي بازشو در نماي ساختمان مي باشد.

هزينه اجراي اجر نما

امروزه طراحي نماي بيروني ساختمان ها توجه اغلب افراد و معماران ساختمان را به سوي خود جلب كرده است. طراحي هاي شب تاب روي ناخن. استفاده از متريال پلي كربنات براي طراحي نما زماني كاريرد دارد كه ساختمان ها از ويژگي نور در شب و روز استفاده مي كنند. به اين شكل كه در طول روز قابليت جذب كامل نور طبيعي را داشته باشند و در هنگام شب مانند يك فضاي درخشنده (به وسيله طراحي نور پردازي) ديده شوند. به وسيله اي قطعه سنگ، نما به تمامي بخش هاي زيرين متصل مي شود. 7. طراحي نماي ساختمان يك امر كاملا تخصصي و حرفه ايست پس طراحي نماي ساختمان خود را حتما به متخصصين با صلاحيت در اين امر بسپاريد. فروش ورق كامپوزيت آلوتكمجموعه معماري با داشتن 10 سال سابقه در زمينه ي طراحي و اجراي نماي كامپوزيت و فروش و پخش ورق كامپوزيت آلوتك آماده پاسخگويي به مشتريان محترم مي باشد. اين سيستم نما سازي با نصب سنگ به روش خشك در دهه هفتاد ميلادي براي اولين بار در كشور آمريكا براي برج هاي بلند طراحي و مورد استفاده قرار گرفت. نماي ساختمان ها را به راحتي با استفاده از شيشه هاي سكوريت مي توان دكور كرد. نگران نباشيد، سيتاك از ابتدا تا دريافت تاييد شهرداري در كنار شماست. در كنار سنگ كاري، شما مي توانيد از هنر نور پردازي نيز كمك بگيريد كه در ادامه ايده پردازي هاي در اين راستا براي شما ارائه مي شود. نماي ساختمان از بيش از 8000 پانل تشكيل شده است.

اين روز ها استفاده از نماي رومي براي ساختمان هاي شيك و مجلل بسيار طرفدار پيدا كرده است. تا در برابر باد و باران از مقاومت خوبي برخوردار باشد. مطلب ويلاي فردوس، طراحي مناسب براي سواحل مازندران را بخوانيد تا با اين ويلاي دلپذير بيشتر آشنا شويد. مطلب ويلاي فردوس، طراحي مناسب براي سواحل مازندران را بخوانيد تا با اين ويلاي زيبا بيشتر آشنا شويد. ماتريس با احاطه كردن تقويت كننده آن را در محل نسبي خودش نگه ميدارد. آنچه براي معاونت شهرسازي و معماري نگران كننده است، پاسخ گويي پر شتاب به نيازي كاملاً محسوس است. “ظاهر” به عنوان چشمگيرترين مورد، مهمتر از آن چيزي است كه شما فكر مي كنيد، و ايجاد اولين “تصور خوب” ممكن است يك نكته اساسي در جذب مخاطب به همه چيز، حتي يك ساختمان باشد. اين سري از شيشه ها شكسته و خرد نمي شود. نماي شيشه اي كرتين وال چيست؟ با استفاده از دوربين هاي نقشه برداري توسط متخصصين اين امر ، نقشه پروژه تهيه و تنظيم مي گردد كه اين كار از مهمترين مراحل اجراي يك نماي كرتين وال مي باشد. شما مي توانيد از لامپ هاي تزئيني ديواري و ايستاده، براي درب ورودي منزل خود به منظور زيبا تر شدن فضا كمك بگيريد.

براي كساني كه تقريباً هرگونه سؤالي در مورد مكان و همچنين نحوه اشتغال اجراي نماي اسپايدر شما دارند ، احتمالاً مي توانيد از طريق وب سايت ما به ما ايميل دهيد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۱۲:۱۸:۱۷
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

سراميك هاي پرسلاني Normal body:در اين نوع سراميك ها بدنه پرسلان عادي فاقد رنگ محصول از رنگ هاي بدنه تشكيل شده و سطح آن داراي رنگ و طرح متفاوت مي باشد. هر جا اتاق خواب را انتخاب مي كنيد، آشپزخانه را درست در مقابل آن قرار دهيد. چراكه مي تواند نقشي اساسي در اين زمينه را ايفا نمايد و موجب كاهش مصرف انرژي گردد. اين شرايط استثنايي با قيمت بي سابقه در سراسر ايران و با ارائه بهترين كيفيت ورق مي تواند زمينه ارزشمندي را براي همشهريان قرار دهد تا با كمترين هزينه بناي خود را صيقل دهند. قيمت ها مربوط به شهر رشت مي باشد. با انجام اين كار، طراحان مكاني بالقوه براي خريداران ايجاد كردند تا آن ها بتوانند قبل از انجام كار وارد اين بخش بشوند و از فضا لذت ببرند. احساس معماري و شوق و اشتياق و اينكه شما يك رسالت در طراحي معماري داريد و به هر قيمتي نبايد آن را زير پا بگذاريد توجه كنيد . استوديو Archismith براي گالري فروش خانه در Bankok "يك قلعه شيشه اي" را طراحي كرده است. گاهي اوقات بايد با استفاده از يك متريال ساده طراحي خلاقانه نما را بيشتر نشان داد و آن را شاخص تر كرد.

طراحي نماي ساختمان صنعتي

براي مثال طراحي نما در قسمت مرطوب با منطقه اي كه از آب و هواي گرم و خشك برخوردار مي باشد، متفاوت مي باشد. در طراحي نماي بيروني اين ويلاي زيبا با ارزيابي شرايط موجود،خواص خاك و شرايط اقليمي،و با توجه به نوع كاربري و مصالح بومي در منطقه از كاه برنج براي تقويت مصالح استفاده شده است. خانه دوبلكس 250 متري با طراحي شيك و زيبا در يكي از نقاط خوب شهر واقع شده و تمام دوبلكس طراحي گرديده است;طراحي اين خانه دوبلكس 250 متري، مدرن بوده و نماي آن كلاسيك مي باشد. و نظرات ايشان بيشتر اعمال سليقه شخصي است تا تابع سواد بصري و قوانين زيبا شناختي و حتي در بعضي از كميته هاي نماي مناطق، مهندسين عمران هم دكوراسيون داخلي و طراحي نما مشاركت دارند! البته فقط مواد و مصالح انتخابي نيستند كه در زيبايي و جذابيت بصري نماي بيروني ساختمان تاثير گذار هستند. همان طور كه در عكس بالا مشاهده مي كند در طراحي نماي بيروني اين ويلا از چوب به عنوان متريال شاخص و بتن سفيد به عنوان تكميل كننده جذابيت متريال چوب استفاده شده است. طراحي نما كامپوزيت - راهنماي كامل - جهت انتخاب طراحي نماي ويلا مورد نياز و مناسب ساختمان ويلايي خود مي توانيد با مراجعه به شركت طراحي نماي ساختمان، طرح هاي گوناگون و فراواني را مشاهده و جهت اجرا در ساختمان ويلايي خود انتخاب نماييد. تيم طراحي به طور موثر كاهش آلودگي صوتي و جلوگيري از ديدگاه هاي ناخوشايند در اطراف، ديوارهاي ۸ متر را به وجود آورد كه حياط داخلي را پنهان مي كردند. از مشكلات ديگر نماي رومي، وجود پنجرههاي بزرگ و سقفهاي بلند است كه موجب اتلاف شديد انرژي در فصول سرد سال ميشود.

 • ماندگاري طولاني نماي ساختمان
 • 1- از نور طبيعي حداكثر بهره را ببريد
 • اطمينان از ايجاد يك پوسته براي ايجاد حريم خصوصي
 • از نوشتن ديدگاه هاي غير مرتبط با پست جدا خودداري كنيد
 • تعهدات پيمانكار
 • تنوع در طرح و رنگ
 • 4 ماه پيش

استفاده ازورق كامپوزيت باعث صرفه جويي در اتلاف انرژي در ساختمان مي شود. استفاده از چنين مواد و مصالحي براي نماي بيروني يك ويلا كه در خارج از شهر و در يك باغ خوش آب و هوا قرار دارد باعث مي شود تا شما حس و حال بهتري داشته باشيد. اين متريال باعث شده است تا ساختمان جدا از محيط طبيعي اطراف خود نباشد و به نوعي مواد و مصالح استفاده شده در نما پيوند دهنده ساختمان و محوطه بيروني آن است. طراحي آبنما بسته به محيط اطرافش انجام مي گيرد. براي طراحي نما علاوه بر سبك دلخواه، مدتزمان استفاده و زيبايي نماي خانه نيز در نظر گرفته مي شود. استفاده از قطعه هاي مخصوص Fiming Bracket جهت اتصال پروفيل هاي نما به سازه كه افزايش سرعت نصب و استحكام بالاي اتصال را به ارمغان مي آورد. اگر به دنبال تفاوت هستيد و مي خواهيد در ميان تمام طرح هايي كه ديده ايد براي شما طرحي منحصر به فرد و تك را پياده سازي كنيم كافيست درخواست خود را در فرم طراحي داخلي ثبت نماييد . سازه اين ساختمان اسكلت بتني كار شد و به ما اجازه طراحي در فضايي بازتر را داد. بنابراين شما مي توانيد استفاده از فريم ها را به حداقل رسانده و سطوح عظيمي از شيشه را در طراحي نما به كار ببريد.

نرم افزار طراحي نماي بيروني ساختمان

3. اين نما توسط x Architekten طراحي شده است.در طراحي نما اين ساختمان از مفهوم كاربري آن كه يك سالن زيبايي و آرايشگاه است استفاده شده است.اين طراحي پويا توجه افراد را به خود جلب ميكند. از آنجاييكه نماي نهايي اين نما بسيار شبيه نماي استاكو (stucco) ميباشد از آن به استاكوي مركب تعبير ميشود تا از استاكو معمولي كه با پايه سيمان پرتلند است قابل تشخيص باشد. نوع پيچ مصرفي در نما انواع مختلفي دارد. در ميان اين سبك ها ويلاي مدرن و كلاسيك بيسترين طرفدار را بين كارفرمايان ايراني دارد. يكي از قابل توجه ترين ويژگي هاي ملات اين است كه نما و بدنه ساختمان را به خوبي تقويت كرده و ساختمان استحكام زيادي پيدا مي كند. در صنعت توليدات نما سقف هاي متحرك هم پر مصرف است. معمولا در استخرها اين سقف متحرك بيشتر ديده مي شود چون شفاف بوده و در عين شفافيت مقاوم مي باشد. در عين حال، ساختمان هاي مسكوني نيز مي توانند از اين متريال براي نماي خود استفاده كنند. كوچه بيوك محله اي نسبتا ضعيفي است كه فاقد طراحي معماري مي باشد و بدين گونه كه استوديو AWE تصميم گرفتند كه يك ساختماني يكپارچه را در اين محل طراحي كنند تا چشم انداز آن را ارتقا دهند. خانه چهل گره يكي از پروژه هاي برجسته ايراني است كه اصالت را مي توان به وضوح در نماي آن ديد. اجراي سقف هاي متحرك بعد از طراحي و ساخت سقف انجام مي شود كه ريل ها را هم تراز باهم نصب كرده و سازه به وسيله چرخ ها حركت مي كند.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۱۱:۵۲:۲۲
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

اجراي سقف هاي متحرك بعد از طراحي و ساخت سقف انجام مي شود كه ريل ها را هم تراز باهم نصب كرده و سازه به وسيله چرخ ها حركت مي كند. سقف متحرك استخر را قبل از نصب بر روي ريل هايي پايه گذاري مي كنند تا در هنگام قرار گرفتن صاف و تراز باشد. در اغلب موارد هنگام طراحي يك نماي شيشه اي مي خواهيد كه اين عنصر به عنوان يكي از برجسته ترين عنصر در نماي ساختمان باشد. با ورود نرم افزارهاي پيشرفته به عرصه طراحي، گزينه هاي پيش روي طراحان براي شكل دادن به نماي ساختمان ها بسيار متنوع تر شده اند. سقف هاي متحرك از هر جنسي كه باشد به صورت لايه لايه جمع مي شود كه در شكل هاي گوناگون مربع و مستطيل ساخته مي شود. براي برجسته ساختن ساختمان، طراحان يك باكس شيشه اي كه شامل ۲۰۰۰۰ قطعه شيشه در فرم مربع شكل است را به جاي فرم ساده طراحي كردند. منظور از قيمت استثنايي سقف متحرك استخر بر حسب متراژهاي بالاست كه از تخفيف ويژه اي برخوردار است. سقف متحرك استخر براي بيشتر در محيط هاي باز به كار برده مي شود. اين متريال باعث شده است تا ساختمان جدا از محيط طبيعي اطراف خود نباشد و به نوعي مواد و مصالح استفاده شده در نما پيوند دهنده ساختمان و محوطه بيروني آن است. براي ساخت كرسي چيني از آجر فشاري با ضخامت ۲۰cm استفاده مي كنند و معمولا زير ديوارهاي جدا كننده و دور تار سازه ،آن را اجرا ميكنند. هزينه اجرا در هر متر مربع با احتساب تمام هزينه ها متري 90000 تومان مي باشد.

طراحي نما با قلوه سنگ

در پروژه ها معمولا ۲ تا ۴ متر در طراحي استفاده مي شود. خانه چهل گره يكي از پروژه هاي برجسته ايراني است كه اصالت را مي توان به وضوح در نماي آن ديد. طراحي نماي اين ساختمان به ما نشان داد با كمترين هزينه هم مي توان يك نماي خاص طراحي كرد . در طراحي نماي بيروني ساختمان ها بايد دقت كنيد كه متريال ها هم از نظر بافت و هم از نظر رنگ با يكديگر همخواني و هماهنگي داشته باشند. گاهي بازي با همان متريال ساده هم مي تواند نماي بيروني ساختمان شما را متحول كند. براي طراحي نماها مي توانيد گاهي از هماهنگي رنگ ها و گاهي هم از تضاد ميان رنگ ها بهره بگيريد. به دليل تماس مستقيم و دائم كرسي چيني با رطوبت، آجرهاي به كار رفته در ديوار چيني، بايد از ميان آجرهاي مقاوم با ميزان كم جذب آب انتخاب شوند. شركت بازرگاني ماكان وارد كننده انواع ورق هاي كامپوزيت درجه يك در راستاي مشتري مداري براي رضايت مشتريان و شهروندان گرامي شرايط استثنايي بدون واسطه حتي در متراژهاي كم را نيز توسعه داده است. در اين بخش نيز افراد مي توانند از چشم انداز طبيعت از طريق پنجره هاي بزرگ سرتاسري نيز بهره مند گردند. به دنبال به حداقل رساندن آلودگي ها در نماي ساختمانها، اين مشكل از طريق پوششهاي نانوئي كه بر روي نماي ساختمانها قرار مي گيرد قابل رفع است. نوع سراميكي كه براي اجرا در نما بصورت خشك مورد استفاده قرار مي گيرد سراميك پرسلاني است.

 • موضوع قرارداد و محل انجام آن
 • سنگ تيشه اي
 • سبك دكوراسيون مدرن
 • عدم استفاده از سازه عمودي و افقي
 • امكان ديدن سطح ساختمان به وسيله شيشه
 • تنوع در رنگ
 • 1- روش نصب با كليپس و ريل عمودي

هنگامي كه به دنبال ايجاد كلي ديوارهاي شيشه اي به عنوان بخشي از طراحي هستيد، گزينه هاي مختلفي در اختيار شما قرار مي گيرد. جالب است بدانيد بخش عمده اي از ۲۰ اثر جهاني ثبت شده ايران در فهرست بناهاي جهاني «آجري» است كه از جمله آن ها مي توان به: معبد چغازنبيل، بناهاي شوش، گنبد سلطانيه، سي و سه پل و… اشاره كرد. اين نكته را به وضوح مي توان در طراحي نماي بيروني اقامتگاه اسكي شمشك مشاهده كرد. نكته مهم و قابل توجه در طراحي نماي بييروني اين ساختمان استفاده از رنگ سفيد بوده است كه هماهنگي زيادي را بين طبيعت پيرامون و خود ساختمان ايجاد كرده است. با پيشرفت تكنولوژي در صنعت ساختمان سازي ما بايد سعي كنيم كه بتوانيم از زمان حداكثر استفاده را بكنيم.استفاده از نما خشك اين فرصت را در اختيار ما قرار مي دهد كه تا ۵۰ درصد در زمان صرفه حويي كنيم. نماي ساختمان از پانل هاي بزرگ پيش ساخته بتني تشكيل شده است كه ديوارهاي آجري را در خود جاي مي دهند، در طراحي نما سعي شده است الگوي تكرارشونده نماهاي متداول آجري شكسته شود. اين نوع نماي ساختمان در كشور ما چندان ديرپا نيست سواي اينكه اين نوع نماي ساختمان دقيقاً از چه تاريخي وارد ايران شد آنچه مشخص است رواج آن را مي توان در سه يا چهار دهه اخير دانست. احتياجي نيست كه در نماي بيروني ساختمان از متريال هاي گران قيمت و عجيب و غريب استفاده شود.

اجراي نما چوب ترموود

در انتخاب مواد و مصالح مصرفي در نماي ساختمان حتما بايد اقليمي كه ساختمان در آن قرار گرفته است را مد نظر قرار دهيد. در طراحي نماي بيروني اين ويلاي زيبا با ارزيابي شرايط موجود،خواص خاك و شرايط اقليمي،و با توجه به نوع كاربري و مصالح بومي در منطقه از كاه برنج براي تقويت مصالح استفاده شده است. شركت هاي توليد كننده چوب هاي ساختماني ادعا دارند مشكل دوام كم چوب در برابر شرايط جوي را با عمل آوري چوب رفع كرده اند. چسب مانند مواد الاستيكي عمل ميكند و حركات ارتعاشي كاشي و آجر را به حداقل ميرساند. براي نماي ساختمان از متريالهاي مختلف مانند سنگ، آجر، آهن، سراميك، كامپوزيت و … استفاده ميشود. در اين پروژه ما كاربرد ۲۰۰۰۰ قطعه شيشه در طراحي نماي ساختمان را مشاهده مي كنيم.در ادامه به شرح پروژه مي پردازيم. با ادامه مطلب همراه پيمانساز باشيد. استفاده از چنين مواد و مصالحي براي نماي بيروني يك ويلا كه در خارج از شهر و در يك باغ خوش آب و هوا قرار دارد باعث مي شود تا شما حس و حال بهتري داشته طراحي نما پارامتريك - اينجا - باشيد. داشتن اصالت براي هر ساختماني مهم است اين اصالت مي تواند به وسيله مواد و مصالح به كالبد ساختمان دميده شود. ري را استوديو اين كار را به خوبي در نماي بيروني ساختمان سيپان به نمايش گذاشته است. اين نمايش به نويسندگي و كارگرداني:مجيد كاظم زاده مژدهي ،بازيگري محمد رسائلي و مهرداد آبسالان تا ۱۹ آبان ماه در خانه كوچك نمايش سازمان فرهنگي شهرداري رشت اجرا ميشود.

خشت و آجر بوي فرهنگ و تمدن ايراني داشته و با قدرت و اصالتي كه دارد پيوندي مناسب با شهرنشيني را نيز به نمايش مي گذارد. براي جلوگيري از جذب آب ملات توسط آجرهاي نما، زنجاب كردن آجرها و نيز بكارگيري ملات با نسبت آب و سيمان و ماسه مناسب با قدرت چسبندگي و مقاومت مناسب بخصوص در فصول گرم ضروري است. تيم طراحي به طور موثر كاهش آلودگي صوتي و جلوگيري از ديدگاه هاي ناخوشايند در اطراف، ديوارهاي ۸ متر را به وجود آورد كه حياط داخلي را پنهان مي كردند. هچنين سيستم آبرساني براي كنترل دماي داخل حياط در روزهاي آفتابي نيز وجود دارد. حتما شما نيز بايدها و نبايدهاي بسياري در مورد استفاده از شيشه در طراحي نما شنيده ايد. شايد يكي از مشكلات موجود در اجراي نماهاي شيشه اي، وزن بالا و سختي جابجايي آن باشد. لفا طراحي و اجراي نماي كامپوزيت فروش ويژه انواع برند هاي ورق كامپوزيت. استوديو Archismith براي گالري فروش خانه در Bankok "يك قلعه شيشه اي" را طراحي كرده است. در اين بخش خط معمار نمونه اي خلاقانه و متفاوت از كاربرد شيشه در طراحي نما براي شما شرح خواهد داد. گاهي اوقات بايد با استفاده از يك متريال ساده طراحي خلاقانه نما را بيشتر نشان داد و آن را شاخص تر كرد. استفاده از يك متريال شاخص در طراحي نما بيروني ساختمان مي تواند به جذاب تر شدن نما كمك كند.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۱۱:۲۷:۳۶
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

در اين روش تقريبا تمامي عمليات ماشين كاري و مونتاژ سازه اصلي نماي كرتن وال و حتي مونتاژ اتصالات . پشتيباني عالي، مدير دلسوز و صبور، احترام متقابل به خريدار و مجري، امنيت و اعتماد متقابل در فضاي كار آنلاين، ايجاد رزومه كاري براي ارتقاي مجري در عرصه بازار كار، جملگي در سايت پارس كد رز خلاصه شده اند. اجراي نماي شيشه اي كرتين وال باكيفيت بالا چه هزينه اي را براي افراد ايجاد مي كند؟ اين نوع از نماي كرتين وال از پروفيل هاي نيم لامل تشكيل شده است و داراي پروفيل هايي با عمق هاي مختلف مي تواند باشد. پانل هاي كرتين وال در برابر آتش، حرارت و ضربه مقاوم هستند. با زاويه دادن به پانل ها نماي جديدي بوجود مي آيد كه به كنترل نور خورشيد نيز كمك مي كند. با استفاده از آبنماي پيش ساخته در دكوراسيون داخلي، نه تنها نيازي نيست كه براي اجراي آبنما چندين روز انتظار بكشيد، بلكه از شلوغي و به هم ريختگي براي ساخت آب نما نيز خلاص مي شويد. سنگ تراورتن شكلاتي، پرتغالي، كرم، خاكستري، دودي، سفيد، شيري و استخواني بيشترين استفاده را در طراحي نما دارند و شما مي توانيد به فراخور طرح مورد نظرتان از آنها استفاده كنيد. به طور معمول تابلو سازها به سبب برخورداري از هنر بصري سنجي، معمولاً براي ساخت تابلو زيباترين و جذابيت ترين طرح هاي موجود را مورد استفاده قرار مي دهند. يكي از مهمترين دلايلي كه از اجراي نماي كامپوزيت استفاده مي شود طراحي ويژه آن است. اجراي نماي كامپوزيت يكي از نماهايي است كه امروزه بسيار از آن استفاده مي شود.

اجراي نماي فريم لس

او با استفاده از فناوري هاي ديجيتال توسط برنامه ريزي آماري كلماتي را بر روي فضا ايجاد مي كرد. يكي ديگر از ويژگي هاي مهم اين ورقه ها ضد حريق بودن آنها است.در صورتيكه آتش سوزي در ساختمان رخ دهد براي اين ورقه ها هيچ اتفاقي نمي افتد و دليل آلودگي محيطي ايجاد نمي كند. از زاويه ديگر گران بودن اجراي نماي ساختمان رومي باعث شده كه سرمايهداران براي به نمايش گذاشتن سرمايهشان از آن استفاده نمايند. • سبك كلي طراحي مي تواند مدرن، مدرن با تلفيقي لطيف از معماري سنتي يا معماري ارگانيك و استفاده از هندسه هاي طبيعي باشد ولي از معماري كلاسيك در طراحي پرهيز شود. اين ساختمان نمونه بارز يك رويكرد آوانگارد نسبت به طراحي نماي بيروني هتل است. يكي از مهمترين مراحل در اجراي نماي چوبي در ساختمان ها طراحي نماي چوبي با توجه به شرايط مختلف آب و هوايي و محيطي مي باشد. دانلود پروژه كامل طراحي دانشكده معماري , پلان , نما , مقطع , اجراي نماي طرح سنگ سيماني - fa.wikipedia.org - رندر و 3d براي موبايل با لينك مستقيم. كمسيون نما تشكيل مي شود و با توجه به ضوابط كه رعايت اصول فرهنگي، اقليمي، ايمني جزئي از آنهاست طرح شما بررسي و در نهايت تاييد مي شود. طرح اين موضوع نيز خالي از لطف نيست كه استفاده سازندگان سبك كلاسيك بر اين است كه هزينه زياد نماي كلاسيك و نماي رومي ، ضمن جبران هزينه ها ، برگشت سود بيشتر را نيز به همراه دارد. • استفاده از راهكارهاي معماري پايدار در طرحها امتياز مثبت دارد. اگر از دانشجويان معماري و يا طراح ساختمان هستيد، نرم افزار Artlantis Studio ميتواند براي شما بسيار كاربردي باشد.

اجراي نصب نماي كامپوزيت

طراحي نما بيانگر هويت و شخصيت ساختمان شماست. قسمت خارجي ساختمان به نما ساختمان معروف مي باشد و مي توان طراحي نما يك ساختمان را مهم ترين بخش آن در نظر گرفت. به همين دليل بايد در مورد ويژگي هاي آن اطلاعات دقيقي داشته باشيد تا بتوانيد كامپوزيت مناسبي براي ساختمان خود تهيه كنيد. از اين دست آبنماهاي زيبا، آبنماي جغد بود كه با استفاده از لوله هاي برنزي همچون فلوت آب را به صداي پرندگان تبديل مي كرد. استفاده از مصالح آجري متنوع، متفاوت و زياد، سبب ناهمگون شدن ساختمان هاي آجري مي شود. با بررسي و توجه به اقليم و شرايط آب و هوايي منطقه اي كه قصد داريد ساختمان آجري مورد نظرتان را بسازيد، بايد به ميزان ماندگاري بناها در دراز مدت، توجه داشته باشيد. معماران مي بايست در ابتدا از هماهنگي كامل شرايط آب و هوايي آن منطقه با آجرنماي مورد نظرشان اطمينان حاصل فرمايند. معماران مي بايست در ابتدا ساختمان هاي موجود در سطح آن منطقه را بررسي كرده و با توجه به دستاوردهاي خود، دست به خلق شاهكارهاي آجري مورد نظرشان بزنند. ۹- نمونه اي ديگر از طراحي نماي ساختمان ويلايي با متريال سنگ تراورتن را در تصوير بالا مشاهده مي كنيد. طراحي نماي خاص و متفاوت يك ساختمان، نمايش دهنده ي خلاقيت و ديد معمار آن پروژه مي باشد. ساختمان هاي متنوع و پراكنده در سطح شهرها، نشان دهنده ي عدم رعايت اصول و دستور العمل هاي اجرايي در فرآيند ساخت و ساز مي باشد. هنگامي فرآيند عمل آوري روي الوارهاي چوبي انجام مي شود، رزين و مواد مضر آن مانند فرمالدهيدها حذف و باكتري ها كشته مي شوند و سبب توليد ماده اي خالص و استريل براي كاربردهاي مختلف بيروني و داخلي مي گردند.   
 • ۷۰% عايق صوتي مي باشد


 •  
 • مقرون به صرفه


 •  
 • جايگزين كردن ماژول با استفاده از مقادير منطقي


 •  
 • دكوراسيون ديوارهاي داخلي، سقفها، آشپزخانه، تراسها


 •  
 • كاهش هزينه


 •  
 • 25 ترانسفورماتور كاهنده


 •  

 

 

كنيتكس نما ارزان است زيرا براي ساخت آن از مواد اوليه بي كيفيت و ارزاني استفاده مي شود كه اين مساله نشان دهنده بي كيفيت بودن آن است. دفتر فني مهندسي ويلا تك طرح زيبا توسعه پايدار از طريق عرضه كالاهاي با كيفيت ، ارائه قيمت هاي مناسب با استفاده از تكنولوژيهاي برتر را ارايه اطلاعات كامل و جامع و صادقانه به مشتري ماموريت خود ميداند. كه اين نام ها با توجه به روش اجرا، مصالح استفاده شده و همچنين طرح نما، روي آنها گذاشته شده است. پنل هاي بتن اكسپوز را درهر طرح و ابعاد و اندازه اي كه مدنظرتان مي باشد، از ما بخواهيد. گاهي اوقات آبنماي كاسه اي به اندازه اي كوچك است كه مي توان آن را روي ميز تعبيه كرد. سادگي و آرامش محصول اين آبنما بوده كه در طرحها و اندازه هاي مختلف ساخته مي شود. بدون شك مهم ترين مزيت استفاده از آبنما در طراحي داخلي و خارجي ساختمان را مي توان طراوت بخشيدن و القاء حس آرامش در فضا دانست. خصوصيت اصلي اجراي نما به روش خشك اتصال المانها به يكديگر بدون استفاده از ملات مي باشد. آيا توانستيد از مقالات مرتبط با پروژه كامل طراحي دانشكده معماري , پلان , نما , مقطع , اجراي نما سفيد رندر و 3d استفاده نماييد؟ اين نوع نما به علت حس ابهت، مجلل بودن و تزئيناتي كه دارد مخاطبان را محو خود مي نمايد. آبنماي سنتي شباهت زيادي به آبنماهاي ساده و قديمي دارد. هر چه نما ساده تر طراحي شود، عناصر به كار رفته تأثير بيشتري بر ساختار و زيبايي نماي كلي آن ساختمان خواهد داشت.

طراحي نماي ساختمان

مزيت اين روش پيوند مستحكم به اين مصالح نما و جداره اصلي ساختمان است كه احتمال سقوط مصالح ساختماني را به حداقل ميرساند. از ديگر آبنماهاي موجود، آبنماي ميداني است كه به دليل وسعت محيط و فضاي مرتبط با آن براي زيباسازي محوطه ها ساخته مي شود. مدل هاي مختلف را ببينيد و با توجه به فضايي كه به منظور قرار دادن آبنماي پيش ساخته در نظر گرفته ايد يكي را انتخاب كنيد. توجه به ايمني يكي ديگر از نكاتي ست كه در صورت استفاده از آبنماي پيش ساخته در فضاي عمومي و همچنين آبنماي پيش ساخته خانگي بايد به آن توجه كنيد. بنابراين به ويژه اگر در خانه كودك و يا حيوان خانگي داريد، بهتر است كه براي حفظ ايمني در مقابل اين اتفاق، از آبنماي پيش ساخته مطمئن به همراه فيوز محافظ جان استفاده كنيد. طراحي نما كلاسيك داراي متريال غالب سنگ ساختماني است و طراحي نما مدرن بر پايه متريال هاي مختلف است. كنيتكس نما از مقاومت كافي در برار نور خورشيد برخوردا نبوده و به مرور پوسيده و خراب مي شود. آب هميشه و در همه حال نمادي از آرامش، لطافت و پاكي بوده است كه به همراه موسيقي آرامش خاصي را به بيننده القا مي كند. ضوابط عام نما شامل سه مرحله كلي انضباط نما، نظم نما و انتظام نما است.

در سالهاي اخير پس از مطرح شدن دوباره اهميت فضاهاي عمومي و ارزش زندگي شهري، نما اهميت دوباره اي يافته است. آبنماي مدرن با ايجاد صداي دلنشين آب به همراه تركيبي متناسب با نور، بهره گيري از دكوراسيوني مدرن در گوشه اي از محل كار و يا زندگي شما را مسير ميسازد. تخريب ( در صورت نياز ) و زيرسازي : ايجاد فضايي مناسب براي اجراي آبنما نيازمند زيرسازي است. اين سبك برگرفته از معماري سنتي ايران كهن است. اين نرم افزار مرسوم ترين نرم افزار براي نورپردازي نماي بيروني و بطور كلي طراحي نورپردازي در معماري است. با توجه به ظريف بودن خطوط بيروني فريم هاي آلومينيومي (AGK)در اين نماها امكان ايجاد سطح به صورت يكنواخت وجود داشته،لذا اين موضوع اصلي ترين دليل انتخاب نام فريم لس در اين نماهاي شيشه اي بوده است. افتخار ما اين است كه براي تقريباً يك دهه، مشتريان ما از فضاهاي دل انگيزي كه ما براي آنها ايجاد كرده ايم لذت مي برند. ويلاها، حياط و نورگيرهاي منازل، باغها از جمله مكان هايي است كه اين نوع آبنما در آن مورد استفاده قرار مي گيرد. اجراي نماهاي آجري با استفاده از آجرنماهاي با كيفيت عالي، باعث مقاومت بالا و ماندگاري ساختمان ها در دراز مدت مي شود.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۱۰:۴۱:۳۸
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

شيشه: در اجراي نماي شيشه تمامي سعي بر آن است كه از مقاومترين نوع شيشه استفاده شود. سراميك خشك توليد شده مخصوص نما به دو شكل كلي در بازار صنعت ساختمان كشور عرضه مي گردد كه شامل سراميك مجوف و سراميك تو پر كه اصطلاحا سراميك يك سانتي متري و يا فول بادي نيز گفته مي شود. يكي ديگر از روشهاي نصب سراميك و سنگ بر روي نما، استفاده از چسب هاي ويژه مي باشد. نورپردازي ديوار مي تواند زيبايي تزيينات شما در حياط منازل مسكوني را چند برابر كند بنابراين بهتر است هنگام طراحي و محوطه سازي حياط از نورپردازي اين قسمت غافل نشويد. ريشه واژه باغ به واژهها و مفاهيم حصار و محصوريت ميرسد، به همين دليل مهم است كه درمحوطه سازي ويلا ابعاد را به گونهاي در نظر بگيريد كه حس محصوريت به افراد حاضر در فضا القا شود. ويلاها خانههايي هستند كه معمولاً در روزهاي پاياني هفته يا تعطيلات استفاده ميشوند، به همين دليل افزودن امكانات هر چه بيشتر و ساخت فضاهاي متنوعتر ويلاها را به محيطي جذابتر و دلچسب تر تبديل خواهد كرد. سنگ داراي خصوصياتي است كه مي تواند آن را به يك انتخاب مناسب جهت طراحي نما تبديل كند. اين فاكتور ها تنها موارد مهم تاثير گذار در قيمت اسپايدر مي باشد كه براي شما بيان كرديم. ولي در حالت كلي اين آيتم جزو موارد الزامي استاندارد آجر نميباشد.   
 • عايق رطوبتي و مقاوم در برابر نفوذ آب


 •  
 • EIFS پليمر اصلاح شده (PM) كه EIFS با پوشش سخت ناميده ميشود


 •  
 • عايق رطوبتي و مقاوم در برابر نفوذ آب


 •  
 • افزايش دقت در ساخت


 •  
 • تنوع رنگ


 •  
 • 10 قسمت فيلم آموزشي به زبان فارسي (صفر تا صد)


 •  

 

 

در سبك مدرن، الزامي جهت هم اندازه يا هم شكل بودن پنجره ها وجود ندارد و حتي اگر كمي آزادانه تر فكر كنيد، لزومي نخواهد داشت كه همه پنجره ها در يك راستا قرار گيرند. از ديگر ويژگي هاي اين سنگ مي توان به قيمت بسيار مناسب آن اشاره كرد كه باعث شده است استفاده زيادي در نماي ساختمان داشته باشد. استفاده از جزئياتي مانند آلاچيق، چتر و شومينه در كنار مبلمان، مي تواند باعث ايجاد زيبايي خاصي در محوطه ويلا شود. طراحي نما و محوطه ويلا يكي از وظايف طراحان معماري مي باشد كه با توجه به خواسته كارفرما و محيط پيرامون ويلا، به طراحي نماي جذاب و محوطه زيبا براي ويلا اقدام خواهند كرد. همچنين لازم به ذكر است كه ارائه نقشه هاي فاز1 و فاز 2 و محاسبات متره و براورد جزو تعهدات شركت نمي باشد و در صورت تمايل،هزينه آن بر اساس تعرفه جدول زير ، جداگانه محاسبه خواهد شد. همچنين جهت ساخت شبكهاي از آكس بنديهاي افقي و عمودي متصل به كمربندي كه محل نصب ورقهاي كامپوزيت و يا نماي شيشه را مشخص ميكنند نيز از پروفيلهاي آهني مشابه استفاده ميگردد. استفاده اين نوع سنگ در مناطق گرمسير ايران رواج داشت ( رنگ روشن آن مانع جذب گرماي زياد مي شود ) كه امروزه به علت تنوع زياد در سنگ ها ديگر به ندرت از اين نوع سنگ استفاده مي شود. با ظهور شيشه هاي رفلكس استفاده از اين نوع شيشه ها در نماي ساختمان هاي مرتفع و برج ها امروزه بسيار متداول گشته است.

اجراي نماي چوب اصفهان

در قديم استخراج سنگ با مشكلات عديده اي مواجه بود اما امروزه با پيشرفت تكنولوژي استخراج اين متريال آسان تر شده و كاربرد آن نيز بيشتر گشته است. طراحي نما استفاده از نورپردازي ; و تناسبات معماري و هارموني رنگي ; بين متريال ها از ديگر نكات مهم در مورد اين نما ميباشد. در مورد اولويت هاي خود فكر كنيد و از خود سؤال كنيد و خود را به چالش بكشيد . اين سنگ ها در نماي ساختمان به كار مي رود كه به علت عدم وجود منافذ و سوراخ هاي ريز چسبندگي ساير سنگ ها را ندارند. هر چه سنگ تراورتن سفيد تر باشد نشان اين است كه ناخالصي هاي موجود در اين سنگ كمتر است و مرغوبيت بالاتري دارد. در ساختمان سازي ، سوي بيروني ساختمان به نما شهرت دارد كه مي توان گفت طراحي نماي ساختمان مسكوني و تجاري از مهم ترين قسمت هاي ساختمان سازي مي باشد، زيرا نما ساختمان چارچوبي براي طراحي ديگر اجزاي ساختمان است. البته كه اجراي چنين طرحهاي پيچيدهاي با سيمان كمي دشوارتر است، اما هزينهي مصالح به ميزان قابل توجهي كاهش پيدا ميكند. در اين حالت استراكچر سادهاي كه به صورت داربست به ديواره بنا متصل شده، به عنوان تكيهگاهي براي گياهان خزنده و با لا رونده چون مو، پاپيتال و غيره عمل ميكند. نماي يك ساختمان جزو آخرين مواردي است كه در طراحي به آن پرداخته مي شود؛ با اين حال مي توان ادعا كرد كه اولين تاثير بصري يك ساختمان توسط نما اعمال مي شود.

از دوراني كه آدميان هنوز با آهن آشنا نبودند، از سنگ جهت رفع نياز هاي خود استفاده مي كردند؛ كه رفته رفته با شناخت بيشتر سنگ ها، از آنها ابزار متنوع و متعددي جهت رفاه حال خود ساختند. قيمت ورق كامپوزيت در حال حاضر در بازار از متري 85.000 تومان تا متري 250.000 تومان مي باشد. از علل استفاده گسترده سنگ در نماي ساختمان، استحكام، مقاومت و پايداري سنگ است كه در برابر شرايط جوي مقاومت بالايي دارد و همين امر باعث افزايش طول عمر نما مي گردد. در هواي سرد و شرايطي كه امكان يخ زدن آب هست، عمليات سنگ كاري متوقف شود. آلاچيقها انواع مختلفي دارند و بسته به آب و هواي منطقه و زمان استفاده ميتوانند مسقف يا بدون سقف و حتي با ديوار ساخته شوند. بيشتر انواع سنگ تراورتن در دو نوع موجدار و بي موج به بازار عرضه مي گردد. يكي از عناصري كه ميتوانيد در محوطه سازي ويلا به فضا بيفزاييد آلاچيق است. درون باكس ها و گلدان هايي كه به ديوارهاي حياط نصب مي كنيد بهتر است گل ها با رنگ هاي مختلف را بكاريد تا بعد از رشد آن ها ديوار حياط خانه شما به تابلوي نقاشي زيبايي تبديل شده شود. براي راحتي بيشتر مسيرهاي دسترسي به آلاچيق را به گونهاي تنظيم كنيد كه دسترسي به آشپزخانه راحت باشد. طراحي نقشه ساختمان مسكوني اين ساختمان كه تمام دوبلكس است، داراي دسترسي از شمال وجنوب مي باشد.سازه به كار رفته در آن بنايي است و داراي دو طرف نما كلاسيك است.

طراحي نما سنگ واجر

نقشه ويلاي شماره ۳ ( ديدن عكس در سايز بزرگتر ) كليك كنيد. ممكن است فكر كنيد طراحي باغ و محوطه سازي ويلا قاعده و قانون خاصي ندارد و هر شخص به دلخواه خود اقدام به طراحي و محوطه سازي ويلا و منزل شخصيش مينمايد. البته كه اين مسئله تا حد زيادي تحت تأثير سليقه شخصي است اما چند اصل اساسي در محوطه سازي ويلا وجود دارد كه رعايت كردن آنها به طراحي و ساخت باغ و محوطهاي زيباتر و دلپذيرتر كمك ميكنند. استفاده از نماي چوب ترمو داراي مزيت هاي بسيار زيادي است كه در ادامه شما همشهريان عزيز در كرج را با برخي از آن ها آشنا خواهيم ساخت. اين مطلب از چيدانه را از دست ندهيد. طراحي نما و محوطه ويلا يكي از اركان مهم و زيبايي بخش به ويلا مي باشد. استفاده از مبلمان مناسب و زيبا براي محوطه ويلا باعث مي شود كه فضاي حياط بسيار جذاب شود. اين سبك با در نظر گرفتن طراحي داخلي پروژه و همچنين سبك و سليقه كار فرما و در نظر گرفتن نكاتي كه متناسب با آشپزخنه اين پروژه در نظر گرفته شده است،انتخاب گرديده است . اين سنگ از چسبندگي نسبتا بالايي برخوردار است كه در جذب رطوبت بسيار ضعيف عمل مي كند و همچنين مقاومت بسيار خوبي در برابر هوازدگي دارد . نماي كامپوزيت تشكيل شده است از قوطي آهن، ورق كامپوزيت، لاستيك آببند كه بعد از برش و مونتاژ ورق كامپوزيت توسط نصاب به استراكچر فلزي با كليبس آلومينيومي متصل ميگردد. سنگ چيني از بلور هاي خاكستري و سفيد تشكيل شده كه اين بلور ها به راحتي با چشم قابل ديدن است .

در اين مطلب با اصول طراحي نما ساختمان ها آشنا شديد كه اميدواريم با بكارگيري اين اصول بتوانيد نمايي شيك و متفاوت را براي ساختمان خود طراحي كنيد. در اين نوشته قصد داريم به اصول طراحي نما و محوطه در خانه يا ويلا بپردازيم. با توجه به اينكه نماي بيروني و محوطه ويلا نشان دهنده سليقه و شخصيت صاحب آن است، بنابراين جهت داشتن يك نما و محوطه زيبا و جذاب در ويلا بايد وقت و هزينه زيادي را صرف كرد. همچنين ميتوانيد يكي از باغچهها را به كاشت سبزيجات مصرفي خود اختصاص دهيد. همچنين به دليل پيشرفت تكنولوژي و آسان شدن استخراج سنگ از معادن و استفاده از دستگاه هايي مانند سي ان سي براي ايجاد طرح هاي متنوع بر روي سنگ ها، استفاده از سنگ در ساختمان و نماي ساختمان زياد است. ۲- استحكام خمشي و مكانيكي پايين كه در نتيجه از دست دادن پايداري در اثر استخراج ، تراكم و دانسيته پايين مي باشد. در حياط پروژه، ناگزير بوديم دسترسيهاي سواره به زيرزمين اول و دوم داشته باشيم كه اين موضوع صدمه بسيار زيادي به حياط وارد ميكرد و در واقع، سطحي از آن باقي نميگذاشت. براي همين مناسب تر است كه در همه قسمت هاي نما از يك موتيف استفاده شود.

قيمت طراحي نما رومي

اگر شما اين اطلاعات را تحسين مي كنيد و مطمئناً مي خواهيد اطلاعات بيشتري در رابطه با اجراي نما كاهگل - this post - مهرباني دريافت كنيد صفحه وب ما.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۰۹:۴۳:۰۳
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

از ويژگي هاي اصلي لوور مي توان به تنوع در رنگ، مقاومت بالا در برابر ضربه، نصب آسان و كم هزينه اشاره كرد. براي رفع اين مشكل با پيچ آنها را محكم مي كنند كه باعث كم شدن جلوه ي بصري نما مي شود. معمولاً چوب هاي ترموود را كه غالباً از چوب درختان كاج هستند قبل از نصب در پوسته ي خارجي رنگ مي كنند. نماي خارجي هر پروژه معرف و عامل جذب كننده اوليه آن محسوب مي شود كه سبب علاقه مندي مخاطب به پروژه خواهد شد. � سريال دختر امپراطور قسمت 12 دكتر شاهرخ ميلان تعداد جان باختگان ازدحام جمعيت در كرمان ۳۲ نفر و تعداد مصدومان ۱۹۰ نفر اعلام شد دستگاه پركن پودري تعزيه . امروزه به دليل افزايش جمعيت و كمبود زمين هاي خالي در سطح كلان شهرها، ساختمان هاي دو طبقه كمتر ساخته مي شوند. اكثر مردم فقط به طراحي داخلي ساختمان توجه كرده و از ظاهر و طراحي نماي ساختمان خود غافل مي شوند. طراحي نما در رويت در رويت يكي از آموزش هايي بسيار كاربردي و آسان مي باشد كه مي توان بااستفاده از ضوابط به راحتي هرچه تمام تر در اين نرم افزار استفاده كرد. VRay يكي از كاربردي ترين پلاگين ها براي تري دي مكس است. خوب حالا نظر ما اينه كه يكي از بهترين نرم افزارها در حوزه ي نرم افزار طراحي نما نرم افزار اسكچاپ است و دليل ما براي اين انتخاب چيه؟ فلز آلومينيوم سبك وزن و زيبا است به همين دليل مي تواند يك انتخاب مناسب براي نما باشد.

 • سرعت نصب در اين روش بالاتر است
 • سيستم كامل آشپزخانه شامل : كابينت، هود، سينك، گاز و
 • 12 آذر 1398
 • حفظ رطوبت محيط در حد استاندارد
 • استفاده از صحنه هاي XRef
 • رعايت اصول معماري مرتبط با هر منطقه
 • امكان پيش ساخته سازي نما

بيشتر سليقه طراح در طراحي نما است كه با بازي كردن با اين فضاهاي مجاز مي تواند طرحي را خلق كند كه ضمن زيبايي بصري هماهنگي لازم با بدنه شهري را نيز داشته باشد. معماران در هنگام طراحي نما عناصر و ويژگي هاي زيادي را در نظر مي گيرند. ويژگي فيزيكي و شيميايي آجر از يك سو و توليد آسان و سازگاري با طبيعت اين سرزمين از سوي ديگر، زمينه را براي كاربرد فراوان آن در معماري ايران مهيا ساخته است . از ويژگي هاي پانل هاي آلومينيومي مي توان به مقاومت بالاي اين پانل ها در برابر رطوبت و حرارت اشاره كرد. در بحث نماي ساختمان هاي كنوني، چيزي كه بيش تري تأثير را دارد، سليقه هاي شخصي است، اين سليقه ها در سطح گسترده هم مي تواند نقطه ي قوت باشد، هم نقطه ي ضعف. به اين معني كه زندگي لوكس و باشكوه بيش از آنكه به عنوان يك محصول و نتيجه ديده شود بايد يك مسير و روش باشد. بايد به شما بگوييم كه هماكنون در حال خواندن مقالهاي درباره اجراي نماي خشك و مزاياي نماي خشك ساختمان هستيد. طراحي نما در ساختمان شما ممكن است اين اجازه را به شما ندهد. اين بتن ها داراي رنگ هاي طبيعي بوده و سطحي مات يا براق دارند كه اين امر در طراحي نما امكان خلاقيت براي طراح را فراهم مي كند. پرسلان ها دوام و مقاومت بالايي دارند كه باعث مي شود پس از گذشت چندين سال از عمر نماي ساختمان همچنان پوششي جذاب و زيبا به نظر بيايند.

اجراي نماكاري

پانل آلومينيومي در شكل ها و رنگ هاي مختلف در نما مورد استفاده قرار مي گيرد. پانل بتني با بافت، ابعاد و رنگ مختلف موجود مي باشد. اين درست است كه نما به تمامي ديوارهاي خارجي ساختمان مربوط مي باشد اما در اغلب ساختمان ها ديوار جلويي نسبت به ساير ديوارها بيشتر مورد توجه قرار ميگيرد. نما ساختمان به ديوار هاي بيروني ساختمان مربوط مي شود و به عبارت ديگر چهره ساختمان را مي سازد. يعني علاوه بر اينكه به عنوان يك محافظ در برابر تهديد هاي بيروني بايد باشد، بايد رابط خوبي بين محيط بيرون و محيط داخل نيز باشد. نما در واقع يك سطح صاف و تخت نيست بلكه آن سطح انتقالي بين فضاي داخل و خارج است كه با عقب نشستگي و پيش آمدگي، تراس و غيره با فضاي داخل مسكن ارتباط پيدا ميكند. كسب درآمد با ۳d max ، چرا تري دي مكس در پيدا كردن شغل مهم است ؟ ۴- و در نهايت باعث مي شود كه ساختمان ها مقاومت بيشتري در مقابل شرايط نامساعد جوي پيدا كنند مثل زلزله ها، باد و باران و رطوبت هاي خورنده، يخبندان و مانند آن. نماهاي سبز ميتوانند به نماي ساختمان، نرده و ستونها تكيه كنند يا خود به صورت ساختار مستقل احداث شوند. بسياري از ساختمان ها را ديده ايم كه صرفا در جهت زيباسازي نما از حجم هايي استفاده مي كنند كه موجب پرتي در فضاي داخلي مي شوند.

طراحي نما 3d Max

شما مي توانيد نهايتاً تا ۲۰ سانتي متر از محل قرار گيري مجاز ستون بيرون آمدگي داشته باشيد. استفاده از سنگ در كنار رگه هاي چوب ترموود يا آجر زماني زيباست كه كنتراست مناسبي را ايجاد كرده باشيد. ضرورت پيش بيني تدابيري همچون آبچكان براي بام به نحوي كه از لغزش آب بر روي نما و ايجاد لكه جلوگيري شود. براي جلوگيري از پديد آمدن منظره اي زشت مي توانيد يك حصار ساده از چوب در جلوي بالكن خود ايجاد كرده، بطوري كه تجهيزات سرمايشي را بپوشاند. ولي شما مي توانيد در بالكن واحد خود گلدان هايي را قرار دهيد. سپس سراميك ها از طريق كلمپ بر روي ريل مستقر شده و به وسيله پيچي كه بر روي كلمپ تعبيه شده است در محل خود رگلاژ مي شوند. در آغاز كار صفحاتي كه به شكل L مي باشند را در امتداد هم روي ديوار نصب مي كنيم. هستنما يك كارگاه خلاقيت و فناوري است كه از سال ۱۳۸۶ فعاليت خود را آغاز نمودهاست. به اين منظور، مسير اصلي ما در اين كارگاه، توليد معجوني مركب از تفكر، تجربه، هنر، خلاقيت و همچنين به كارگيري فناوري و تكنولوژيهاي نوين است،تا از اين طريق بتوانيم رضايتمندي هرچه بيشتر مشتريان گرامي خود را به دست آوريم.

پيمانكار اجراي نما

اگر در مورد مكان و نحوه استفاده از نحوه اجراي نما آجري (براي اطلاعات بيشتر كليك كنيد) سؤالي داريد ، مي توانيد در وب سايت با ما تماس بگيريد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 بايگانيها اجراي نما پروژه
نوشته شده در ۲۰ دى ۱۳۹۸
ساعت : ۰۸:۵۶:۴۱
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

براي نورپردازي در نماي ويلاي خودتان مي توانيد از متخصص ترين و حرفه اي ترين نور پردازان ساختماني دعوت كنيد و اين كار بسيار حساس و ظريف را به دست آنان بسپاريد. در گذشته مهمترين متريال پوشش دهنده ساختمان كاشي بود كه با روي كار آمدن سنگ هاي طبيعي تزئيني جاي خود را به آن داد. نماسازي با سنگ براي ساختمان ، در ذهن بيننده مظهري از استحكام و دوام به جاي مي گذارد . ۸- در يكي از پست ها به صورت كامل مسائل مهم مربوط به طراحي يك نماي ساختمان را شرح داديم . طراحي و اجراي نماي روي شامل جزئيات بسيار زيادي مي باشد كه تزئينات قاب پنجره ها از جمله مهمترين آنها مي باشد. درب ورودي فايبرگلاس: درب هاي فايبرگلاس از جمله ارزان ترين درب هاي ورودي ويلاها مي باشد كه در بين بقيه درب ها كم ترين نياز به نگهداري را دارند. در صورتي كه درب ويلايتان به صورت چهارگوش باشد، در اين صورت كارتان بسيار راحت بوده و موارد آماده بسيار زيادي براي انتخاب شما وجود خواهد داشت. شما مي توانيد با انتخاب و پياده كردن ايده هاي نوين در طراحي ورودي و نماي ويلاي خود يكي از مجلل ترين ويلاها را داشته باشيد. خود نماي شيشه اي لامل از نظر ديتايل ظاهري فريمينگ شيشه به دو دسته نماي شيشه اي فريم لس و نماي شيشه اي فيس كپ طبقه بندي مي شود.

 • نسبتا وزن آن زياد است
 • سيستم نصب با پيچ و پرچ نمايان
 • طلق هاي از جنس پلي كربنات
 • پنجره ها وبازشو ها
 • اجري نماهاي مذهبي

اين دسته ها داراي انواع مختلفي هستند كه با توجه به ابعاد كلي نما، محل قرار گيري و نحوه قرارگيري شيشه از آنها استفاده مي شود كه عبارتند از: "چهار شاخ، سه شاخ، دو شاخ، يك شاخ". يكي از مسائلي كه بايد در هنگام ساخت ويلا در نظر گرفت موقعيت يا محل قرار گيري آن ميباشد و بايد به آن توجه كرد. برخي از كارفرما هستند واقعا در انتخاب طراحي نما بسيار دقت كافي را بكار ميبرند و معمار هم با انجام مسائلي كه براي طراحي يك نماي شيك لازم است يك ويلا خوب و زيبا درست ميكند. سبك طراحي نما ويلا يكي ديگر از مسائلي است كه در هنگام ساخت ويلا بايد به آن توجه كرد. هم چنين دانستن اينكه از چه مواد و مصالحي بايد استفاده كرد در هزينه هاي گرمايشي و سرمايشي خانه ويلايي شما بسيار مؤثر خواهد بود. البته ناگفته نماند كه دريافت چنين مجوزهايي براي شهرك هاي ويلايي توسط شركت مورد نظر انجام ميگيرد. آب برق و گاز شهرك ويلايي: يكي از موضوعات مهم براي داشتن يك ويلا گرفتن مجوز آب برق و گاز است كه به سختي ميتوان اين چنين مجوزهايي دريافت كرد. هم چنين استفاده از باكيفيت ترين و مناسب ترين مصالح علاوه بر زيبايي ويلاي شما در محكم و مقاوم بودن آن نيز نقش به سزايي را خواهد داشت.

يكي از معايب اصلي كنيتكس نما آتش گير بودن آن است.

كه بتواند جوابگوي سلايق شما باشد. به عنوان مثال براي چوب با ضخامت 30 ميلي متر نياز به ميخي با طول سه برابر ضخامت چوب داريم تا بتواند نفوذي 60 ميلي متري در چوب زيرسازي به وجود بياورد. شيشه مورد استفاده در اين نما بايد به گونه اي باشد كه بتواند تغييرات دما و فشارهاي مختلف را تا حد مشخصي تحمل كند، به همين دليل در بيشتر موارد از شيشه لمينت در اين نما استفاده مي شود. از ديگر مصالح متداول و كاربردي در طراحي نماي يك ساختمان به روش مدرن انواع مختلف سنگ نما مي باشد كه طيف گسترده اي را شامل مي شود. شما مي توانيد انواع طراحي هاي مختلف از نماي ويلا را با مراجعه به سايت اينترنتي ما ملاحظه كنيد. ضخامت بخش هاي مختلف اسكلت اصلي نماي اسپايدار بايد با توجه به وزن شيشه ها و ابعاد سازه انتخاب شود. يكي از معايب اصلي كنيتكس نما آتش گير بودن آن است. شيشه دو جداره از تركيب دو لايه شيشه و يك لايه جدا كننده آلومينيوم(اسپيسر)كه با رطوبت گير (سليكاژل) پر شده است ساخته مي شود. درب ورودي هيبريدي: درب هاي هيبريدي ظاهراً شبيه درب هاي چوبي بوده اما ساختار داخلي آن ها از سه لايه فوم تشكيل شده است كه بسيار مقاوم تر از درب هاي چوبي مي باشند.

هرچند كه در اقليمها و شرايط مختلف نماها و طرحها متفاوت خواهند بود اما اصولي در طراحي نماي مدرن وجود دارند كه تقريبا در همه جا ميتوان از آنها طراحي نماي ساختمان 1 طبقه استفاده كرد. با وجود عوامل مختلف تاثيرگذار در روند كار، مي توان منتظر خلق شگفتي هاي غير منتظره در طراحي نما بود. ۹ ـ اجراي برشكاري سنگ هر متر طول به قيمت …………………………………………… تومان خواهد بود. نورپردازي از نكات بسيار مهم در نماي هر ويلايي مي باشد چرا كه باعث جذاب تر و شيك تر شدن نماي ويلاي شما خواهد شد. توجه داشته باشيد در صورتي كه اندازه درب ويلاي شما اندازه اي استاندارد دارد در اين صورت مي توانيد گزينه هاي بسيار زيادي را در انتخاب طرح درب خود داشته باشيد. جنس چوب هاي درب ويلاها معمولاً از چوب بلوط و گردو يا از چوب ماهون هندوراس ساخته مي شوند كه در برابر تمامي عوامل خارجي بسيار مقاوم و مستحكم مي باشند. امروزه مهندسان پيشرفته ترين و مدرترين ويلاها را طراحي كرده اند كه انواع آنها بسيار متنوع بوده و روز به روز نيز به تنوع آن ها اضافه مي شود. عدم استفاده از ملاط موجب شده اجراي اين نما سريع و آسانتر از ساير انواع نماها صورت گيرد. شيشه اسپايدر يا Point fixed glass facades نوعي از نماي تمام شيشه اي است كه در آن شيشه ها با استفاده از اسكلتي فلزي نصب مي شوند و براي نگه داشتن آنها از هيچ قابي استفاده نمي گردد.

پيمانكار اجراي نما

• Spider Arms يا بازوهاي اسپايدار: اين قطعات را با نام دسته هاي اسپايدر نيز مي شناسند و وظيفه آنها نگه داشتن شيشه ها در نماي اسپايدر مي باشد. همچنين براي انتخاب جنس دسته هاي اسپايدر بايد در نظر داشته باشيد كه آب و هواي محل مورد نظر چگونه است. دتايل شيشه اسپايدر همانطور كه گفتيم با توجه به محل مورد نظر و طراحي انجام شده براي نما در نظر گرفته مي شود. محل استقرار لمبه در حاشيه سولهها و يا در ويلاها است. در نماي ويلا ها از زيركوب (لمبه) براي پر كردن فضاهاي خالي سقفها، دورتادور سقف يا سازه شيبدار ويلايي قرار ميگيرد. در طراحي نماي لاكچري در درجه اول رنگ بندي ها را مطرح ميكنند . يكي از پركاربردترين نماهاي ساختمان، نماهاي فريم لس مي باشد كه زيبايي، آب بندي مناسب، نصب ساده و بارگذاري مناسب را به صورت يكجا ارائه مي دهد. آب بندي در اين سيستم با تسمه از جنس ورق در ژوئنهاي عمودي و دو لب برگشت در ژوئنهاي افقي صورت ميپذيرد. اين درب ها داراي روكش چوبي بوده و هر دو سال يك بار بايستي بازسازي شوند. در مرحله اي كه مي خواهيد براي تهيه ي درب ورودي ويلاي خود اقدام نماييد، بايستي ابتدا اندازه چارچوب درب خود را دربياوريد و با توجه به اندازه و سايز چارچوب سفارش خود را انجام دهيد.

پس از اتمام كار پيمانكار موظف است نسبت به تهيه صورت وضعيت كارهاي انجام شده اقدام و پس از تائيد نماينده كارفرما با توجه به مفاد قرارداد نسبت به پرداخت مبلغ كاركرد پس از كسر كسورات قانوني اقدام خواهد شد. ورقهاي فلزي يا چوبي باضخامتهاي مختلف در طرحها و رنگهاي مختلف كه اكثراً بهصورت مستطيلي شكل براي پوشش سقفهاي شيرواني، پوشاندن فاصلهي بين سقف و بدنه ساختمان و اجراي نما لمبه به كار ميرود. به همين دليل بسياري از طراحان حساسيت بسيار زيادي را بر روي ورودي و نماي بيروني ويلاها نسبت به داخل ويلا به كار مي برند. نوع ديگري از انواع لمبه بهصورت موجدار است كه اين نوع ورقها به علت ظرافت و زيبايي نسبت به ساير ورقهاي موجدار در فضاهاي داخلي ساختمان و همچنين اجراي نماهاي بيروني سقفهاي شيبدار كاربرد بيشتري دارد. شما مي توانيد با توجه به نماي ويلاي خود و نيز طراحي آن از انواع درب هاي مختلفي كه ذكر كرديم مورد مناسب را انتخاب نماييد. درب ورودي و پنجره هاي اصلي نيز در اين طرح از جنس چوب مي باشند. انواع مختلفي از درب ورودي ويلا وجود دارد كه در بخش بعدي به صورت مختصر و مفيد به آن پرداخته شده است. همانطور كه در مقالههاي قبلي گفته شد در طراحي و اجراي نماي ساختمان موارد مختلفي مدنظر قرار ميگيرد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 [ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]