دارامان

وبلاگ اجرا و طراحي نما در تهران
 
 
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
آمار
امروز : 8
ديروز : 5
افراد آنلاين : 1
همه : 54
 
ساعت : ۰۱:۱۶:۰۸
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

در يك ميدان يا چهارراه هماهنگي كنجهاي ساختمان هايي كه در چهار طرف آن قرار گرفته است مي تواند در نماي شهري تاثير زيبايي داشته باشد. عكس هاي نماي آپارتمان دو، سه و چهار طبقه را در اين مطلب براي شما دوست داران معماري قرار داده ايم. وي گفت: چرا بخش دفتر اقتصادي مركز پژوهش ها در نگارش 41 ماده ابتداي اين لايحه را دخيل نكرده اند. عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي گفت: ماده 5 اين لايحه مي گويد همه قراردادها با شهادت لغو مي شود و اكنون شاهد خريدني است. عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي - قيمت اجراي انواع فلاشينگ ساختمان - افزود: نظر كارشناسي نبايد تابع فضا باشد بلكه هميشه بايد كارشناسي باشد. وي گفت: از كميسيون حقوقي و قضايي مجلس مي خواهيم موادي كه به اين كميسيون بازگشته است با تامل بيشتري بررسي كنند. 3- اكثر ديتيل هاي اجرايي مربوط به سراميك خشك پرسلاني مجوف چه به لحاظ ويزيبل و چه اينويزيبل براي اين نوع سراميك خشك پرسلاني نيز امكان پذير است. آجر از جمله قديمي ترين مصالح در اجراي ساختمان ها در ايران نيز بوده و در معماري گذشته ما موارد بسياري از بناهاي باشكوه با آجركاري هاي بسيار زيبا را مي توان مشاهده نمود.

 

اجراي نماي شسته سيماني

 

به همين دليل مي توان با آب بندي يك ساختمان آن را در برابر شراط مختلف عايق نمود و در نتيجه آرامش بيشتري را به اعضا و فضاي خانه منتقل نمود. بنابراين بهترين پنل هاي مقاومت در برابر رطوبت و نور داشته اين گزينه است. نماي بيروني اين هتل كه به شكل يك ديسك طراحي شده است با تغيير زاويه ديد تغيير مي كند. ميتوانند همگن باشند چون با استفاده از زباني مشترك روي بدنه اجزا شهر اجرا مي شوند و اما از آنجا كه هر كدام از اين فضاها به كمك اين زبان، مقاصد و نيازهاي خود را بيان ميكند، ناهمگن هستند. نمايي مي تواند در طرح خود موفق باشد كه به اين سوالها پاسخ گويد. مي توان از از نماي ساختمان به عنوان ويترين كار ياد كرد و آن را از مهم ترين مسائل مطرح در طراحي ساختمان دانست. همچنين بايد اشاره كرد كه سرعت اجراي سيمان سفيد روي سطح نما خيلي زيادتر از اجراي ديگر مصالح است. آب بندي نماي ساختمان ها باعث جلوگيري از شوره زدگي نماي ساختمان و همچنين جلوگيري از كثيف شده آن ميشود. تركيبات همچنين مي توانند تعادل را به يك فضاي بيروني سخت منتقل كنند. با توجه به نقشه هاي اجرايي، اولين اقدامي كه بايد صورت پذير، پياده سازي تراز و ميزان پيش آمدگي هاي زيرسازي بوسيله ريسمان كشي مي باشد.

 

طراحي نما خانه ويلايي

 

در اجراي نماي خشك، پيشرفت هايي صورت گرفته است كه باعث منحصر به فرد شدن اجراي نماي ساختمان به روش خشك شود. بدون شك بدون شك به همان تعداد و تنوع مصالح موجود براي نماي ساختمان، روش هاي مختلف براي اجراي نما موجود است. بستن درز نماهاي شيشه اي: گاهي نماي يك ساختمان با استفاده از شيشه هاي مختلف اجرا ميشود و به همين دليل لازم است كه نماي شيشه اي مذكور و فواصل بين آنها پر شود. نماي خانه Blackburn از پانل هاي فلزي طراحي شده و سفارشي تشكيل شده است و طيفي از مصالح را از قبيل آجر، چوب و شيشه با هم تركيب مي نمايد. شيشه كرتين وال هم توليد داخل دارد و هم برند هاي خارجي. در فرآيند تركيب و توليد مونوليت از رزين هاي روان كننده و مواد ضد اشعه ي UV نيز استفاده ميشود. همه آجرها در كشور كره جنوبي توليد شده و به تايوان حمل شدند. همه عناصر ثابت و منابع نورپردازي در نماي ساختمان مي بايست از لحاظ تراز ارتفاعي و رنگ نور هماهنگي لازم را با نورپردازي بناهاي همجوار خود دارا باشند. البته اين نوع نماي ساختمان به نوبه خود سبك محسوب نمي شود و مي تواند مطابق با همه سبك هاي گفته شده باشد.

 • (دي پي - DP)
 • جلوگيري از هدر رفتن زمان و هزينه ساخت نما
 • جلوگيري از هدر رفتن زمان و هزينه
 • طراحي و اجراي نما هاي سراميكي پرسيلاني
 • 17 آذر 1398
 • ديوار هاي مصالح هاي بنايي مسلح شده

بيشترين مشكل زماني است كه ورودي وسايل نقليه به حياط پاركينگ با ورودي خود ساختمان يكي شود. بند كشي ها بايد به طور صحيح و اصولي با ملات هايي با دانه هاي ريز و پر مايه انجام شود تا در كنار حفظ زيبايي از نفوذ رطوبت نيز جلوگيري كند . يادتان باشد نماهاي مدرن ساده با نورپردازي ساده اي نيز همراه خواهند بود. نماهاي مدرن مكعبي مي توانند بيش از يك فضا را با حجم دهي و تركيب حجم هاي ثابت در خود داشته باشند. محدوده پاياني ساختمان بايد معناي اتمام ساختمان را با خود داشته باشد و طبقه همكف ساختمان را با خود داشته باشد و طبقه همكف ساختمان بايد مفهوم نشستن ساختمان بر زمين را برساند. 5. پرهيز از به كارگيري مصالح برنده يا شكننده، در طبقات همكف و اول، در محدوده اي كه در تماس فيزيكي با انسان قرار مي گيرد. طراحان با الهاماتي كه از هنرهاي يادشده ميگيرند معمولاً نما را با ستون هاي بزرگ طراحي مي كنند. حدود 1000 عكس از نماي ساختمانهايي با عرض كم نيز در اين مجموعه گردآوري شده است. اين نوع نماي ساختمان كه با عنوان نماي رومي نيز شناخته مي شود نوعي از نماست كه مي توان آن رابيشتر نمايي وارد شده به ساختار ساخت و ساز كشور ناميد.

براي اطلاعات بيشتر در مورد اجراي نماي چوبي صفحه خود ما را بررسي كنيد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 طراحي نما در ساختمان
نوشته شده در ۲۵ دى ۱۳۹۸
ساعت : ۰۸:۳۰:۱۵
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

در جايي كه زوارها با يكديگر مماس مي شوند، درزها در انتهاي دو طول يا تقاطع آنها بايد با استفاده از درزگير مناسب براي استفاده در محيط بيروني آب بندي شود. اصول نورپردازي سطحي بر روي بافت تاكيد دارد و سايههاي بسيار قوي را ايجاد ميكند به اين منظور نوري ثابت بايستي در كناريكديگر باشند، ميتوان آنها را در بالا، پايين و از يك سر به آن سر ديگر نصب كرد. تيم تخصصي سامان دكو در اين پست قصد دارد شما را با قوي ترين و پر استحكام ترين نماي ساختماني به اسم سيمان آشنا كند. نما رومي و سيماني يكي از لوكس ترين و بهترين هاي نما ها ميباشد و علاوه بر زيبايي از استحكام بالايي برخوردار ميباشد و در برابر آفتاب و باران بسيار مقاوم و با دوام ميباشد. 4. اين مدل نما از تنوع رنگي بالايي برخوردار نبوده و بايد از پوشش رنگ براي آن استفاده كرد. نكته مهم در طراحي داخلي ساختمان، بهينه سازي آن و انجام آن به صورتي است كه از كليه فضاها به صورت اصولي استفاده گردد. از طرف ديگر به دليل نوع لايهها و چيدمان آنها كه باعث ايجاد فضاي خالي بين نما و عايق ميشود، انرژي مصرفي ساختمان در حالت بهينه قرار ميگيرد. در مورد درز انبساط، توري بايد بر روي دو طرف درز خاتمه يابد. زوارهاي درز كنترل تك قطعه اي مي باشند در حالي كه يك زوارهاي درز انبساط دو قطعه اي هستند.

طراحي نما حرفه اي

نماي سيماني يك لايه: در نماي سيماني يك لايه، دو لايه پايه مرسوم (لايه پايه اول و لايه پايه دوم) با يك لايه پايه جايگزين ميشود. جالب است بدانيد كه قيمت پنل هاي كامپوزيت آلومينيوم نيز كم مي باشد كه يك جور مزيت به حساب مي آيد. برخي از شش ضلعي داراي پوشش مات، در حالي كه بقيه شش ضلعي ها نيمه شفاف هستند، بنابراين يك اثر بصري بسيار جالب ايجاد مي شود. بال هاي زوارهاي فلزي از جنس رابيتس يا فلزات داراي قلاب به گونه اي است كه بتواند با توري يكپارچه شده و مشابه توري به پشت بندها متصل شود. در طراحي نماي مدرن توجه به شيوه مدرن نوع كاربري ساختمان شما بسيار مهم است. و انواع مختلف دارد كه ميتوان يكي از مهم ترين اجزاي ساختمان از آن ياد كرد. حتي در ساختمان هاي مهم دولتي هم با نماي زيبا و منحصر بفردي روبرو نيستيم. يا زماني كه از چوب در كنار آجر يا سنگ استفاده مي كنيد هماهنگي بصري هم در طرح اهميت پيدا مي كند و هم در نوع رنگ هايي كه از آنها بهره برده ايد. از موارد قابل بحث ديگر در اين زمينه مي توان به فساد در مصالح نما اشاره نمود كه آنها نيز از طريق نانو پوشش ها قابل رفعند.   
 • 1-2- مصالح قابل استفاده در نما


 •  
 • نرخ روز


 •  
 • فايبرسمنت دكوراتيو


 •  
 • انواع كاشي هاي ريز و طرحدار


 •  
 • زيرسازي در اين روش بعد از نصب نيز قابل رگلاژ است


 •  
 • حداقل ضخامت سطح تراز در زيرسازي بايد ۳ سانتيمتر باشد


 •  
 • 3⃣_سازگاري رفتار مصالح در مقابل تغييرات دمايي جوي


 •  

 

 

در طراحي نماي اين ساختمان از سبك نئوكلاسيك نيز بهره گرفته شده است. بحث ديگري كه در طراحي نما براي قسمتهاي پشتي مطرح مي شود اين است كه متريال مورد استفاده غالباً همان متريالي است كه در طراحي نما اصلي استفاده شد. اما در صورتي كه بحث قيمت و هزينه براي كارفرما مطرح باشد نماي سيماني داراي اولويت بيشتري مي باشد . درصورتي كه قرار باشد بر روي صفحات سيماني نما اندودكاري صورت گيرد، موضوع كيفيت برش مطرح نبوده و تمامي اقدامات برش مي تواند بدون هيچ مشكلي در پاي كار صورت گيرد. اين نما را ميتوان بر روي قابهاي فولاد سرد نورد شده LSF بتن يا مصالح بنايي به كار برد. در محيط هاي با خورندگي بالا، استفاده از فلز روي يا PVC بايد با توجه به تجربه محلي بررسي گردد. هدر رفت انرژي و كسب انرژي از طريق نما نيز از موارد ديگري است كه از طريق تكنولوژي نانو در نماي ساختمان ها قابل بررسي است. مخلوط لايه پايه، شامل الياف شيشه به اضافه سيمان پرتلند و آهك است كه بايد با آب و ماسه براي تهيه مصالح لايه پايه تركيب شود. شايد شما بخواهيد ديوارهاي خانه خود را تغيير دهيد، يك اتاق را روشن تر كنيد يا گرماي زيادي به فضاي زندگي خود اضافه كنيد. به دليل برش الماسه دستي، ابعاد شيشه بريده نيز حدود ۳ تا ۴ ميلي متر از اندازه مورد نياز كمتر يا بيشتر مي شود و در نهايت اينگونه پنجره ها كيفيت لازم را در هنگام شست و شو نخواهند داشت. قابل ذكر است كه تمامي صحنه متريال سازي شده و تمامي مدل هاي آماده مورد استفاده نيز اديت متريال سازي داشته اند.

اين ها سوالاتي است كه اصولا در ابتداي راه طراحي ساختمان ، به ميان مي آيد. امروزه نماي سيمان شسته يكي از پر طرفدارترين، مقاوم ترين و مستحكم ترين نماها است كه در طرح ها و رنگ هاي مختلف قابل اجرا مي باشد. مزاياي نصب نماي خشك سنگ : نصب نما به روش خشك،روشي كاملاً مطمئن و رايج است. لايه نهايي برروي نما يك لايه به روش مشابه نماي سيماني دو لايه مرسوم اجرا ميشود. عموماً ضخامت لايه پايه براي نما ۱۲ ميلي متر است و به روشي مشابه لايه خراشيده اجرا شده و سطح آن مشابه لايه پايه دوم صاف ميشود. با توجه به منطقه اي كه ساختمان شما در آن واقع شده است و نوع و سبك مورد نياز شما براي طراحي نما به صورت كلي به شما قيمت مي دهند. طبقه همكف مربوط به اين پروژه با توجه به نياز ساكنين ساختمان براي تامين پاركينگ طراحي شده است. در واقع ويترين است كه تعيين مي كند مشتري وارد مغازه شما خواهد شد يا نه. به صورت كلي و بدون در نظر گرفتن ضخامت چوب تعداد پيچ يا ميخ براي چوب با پهناي بالاي 125 ميليمتر، 22 عدد در هر رديف نصب است. اين وركشاپ آموزشي كه كاملا به زبان فارسي ساخته شده است، از ابتداي طراحي معماري را بيان نموده و طبق اصول معماري كلاسيك و با رعايت قواعد مهندسي طراحي شده است.

طراحي 3d نما

با توجه به آنكه مصالح بنايي متخلخل هستند، ممكن است آب را از مخلوط جذب نموده و آب كافي در نماي سيماني باقي نماند. مشكلاتي مثل عدم زيبايي، عدم مقاومت كافي سنگ در نما، جداشدگي سنگ از نما، عدم عايق بودن نما و مشكلاتي ديگري كه به وجود خواهد آمد. معمار، نقاش، مجسمه ساز و آهنگر همه و همه از يك اصول فكري پيروي مي كردند كه چنين آثار هنري خلق كرده اند. چرا كه نماي ساختمان شناسنامه و هويت يك ساختمان است و چه بسي در بسياري از موارد،كيفيت يك ساختمان از روي نماي ساختمان تخمين زده مي شود. در اين بين نقش نماي ساختمان بسيار حائز اهميت است. در چوب درخت كاج هر چه تعداد گره بر روي الوار كمتر باشد نشان ميدهد كه چوب از مركز درخت بريدهشده و كيفيت بهتري دارند و چوبهاي محكم تري هستند. برآمدگي ها، پنجره ها و لبه هايي كه نياز به درز بندي دارند با دقت زياد درز بندي شوند. 3. از ديگر عيب هاي اين مدل نما اين است كه خاصيت آنتي استاتيك ندارد ، در حالي كه ساير نماها ويزگي آنتي استاتيك دارند. خاصيت آنتي استاتيك به اين معني است كه نما خود خاصيت تميزكنندگي داشته و ذرات گرد و غبار را جذب نمي كنند.

اگر اين نوشتن را دوست داريد و دوست داريد حقايق بيشتري راجع به طراحي نما ويلايي مدرن مهرباني به صفحه وب مراجعه كنيد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۰۲:۳۰:۴۵
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

نماي شهري از مجموعه نماهاي مشرف به فضاي عمومي به دست مي آيد. بجز نماهاي آماده شده صدها عكس جزئيات نما نيز در اين مجموعه گردآوري شده است كه شامل موارد زير مي باشد. نماي ساختمان ها باعث شكلدهي به مجموعه شهري ميشود. محدوديت بودجه باعث شده در اكثر موارد استحكام بناها با نماي سنگي تناسب نداشته باشد. زيرا در صورت عدم وجود استحكام كامل جوشكاريها، احتمال جدا شدن نما و خطرات جاني در اثر آن وجود خواهد داشت. همزمان در امپراطوري رقيب (يونان) ،نيز طراحي معماري كلاسيك با اشتراكات فراوان با سبك طراحي معماري در امپراطوري ايران وجود داشت. قبل از طراحي نما، به اقليم منطقه، توجه اي خاص داشته باشيد. اين ساختمان در محل يك سري از باغ هاي قديمي ساخته شده است، به همين دليل براي برگرداندن طبيعت به منطقه، طراحان، ساختمان را با نمايي متشكل از ۲۰ پانل شبيه به درخت طراحي كرده اند. پانل هاي نماي اين ساختمان قابليت جابجايي و حركت دارند و به اين ترتيب به كنترل نور خورشيد كمك مي كند. اين پروژه ها به لحاظ طراحي و اجرايي از ويژگي ها و خصوصيات بي نظير و منحصر به فردي بهره مند هستند. گروه معماري اَرشيا طراحي جديدترين پروژه خود را كه در دامنه كوه هاي شيب دار هاليوود به اتمام رسيده ارائه كرده اند. اينكه چه تعداد طبقه اي را به پايه يا ساقه يا تاج نسبت دهيم به تعداد طبقات ساختمان بستگي كامل دارد. قسمت مياني نما تحت عنوان ساقه نما كمي ساده تر و با ريتم تكراري حدفاصل پايه تا تاج را در بر ميگيرد و بيشتر مساحت نما به اين قسمت تعلق ميگيرد.

طراحي نما رومي تجاري

در اين مطلب با گروه طرح و ساخت آرتيمان لند همراه شديم تا به معرفي نماي مدرن و كلاسيك و اجراي آنها در ساختمانها بپردازيم. علاوه بر سنگ هاي تراورتن، چوب ترمووود نيز با كمك زيبايي خاص خود مي تواند در اجراي نماي مدرن، مورد استفاده قرار گيرد. اين نوع كاهگل علاوه بر اجراي سريع و آسان آن، روش ساخت آن نيز ساده مي باشد. ـ طراحي و اجراي نماي لوور آلومينيومي و شيدر آلومينيومي. همانطور كه ميدانيد ،نما و طراحي اصولي آن از مهمترين مواردي است كه در ساختمانها بايد توسط متخصصين مربوطه انجام شود. رفته نيز بر خلاف نماي كلاسيك معمولا بيش از يك مصالح است. نقشه اين ساختمان با دسترسي از سمت جنوب و در سه طبقه طراحي شده است.سازه اين ساختمان مصالح بنايي است. خانه طوري طراحي شده كه پاسخگوي نياز اين خانوار باشد. بهتر است كه در طراحي نما عملكرد ساختمان را در نظر بگيريد. به كار گيري احجام متعدد در طراحي، نما را خيلي شلوغ و ناخوانا كرده و زيبايي آن را تاز بين ميبرد. ستونها ي بهره گيري شده به شيوه هاي دوريك ،يونيك و قرنتي اجرا مي شود . ۶- بهره گيري از فرم هاي سيال و منحني شكل ، مورد سليقه بسياري از كارفرمايان ايراني است. سبك كلاسيك در طراحي نما بر گرفته از معماري اصيل و بدون نقص ايراني نيست.

آجر و سنگ بيشترين استفاده در نماي پشت ساختمان را دارد.

اصول طراحي نما تابع قوانين معماري مدرن است. نماي رومي سيماني (سيمان يكي از مصالح ساختماني است كه در نماي ساختمان به كار گرفته مي شود. هرچقدر كه از مصالح با كيفيت بهره بگيريد؛ تا زماني كه ساختمان شما نماي مناسبي نداشته باشد، نميتوانيد نظر مشتريان را به آن جلب كنيد. اگر شما ميخواهيد يك بنا را براي طراحي نما ارزيابي كنيد بهتر است كه تمامي قسمت ها و بخش هاي مختلف از قبيل محوطه، پشت بام، اطراف ساختمان و … را بررسي كنيد. آجر و سنگ بيشترين استفاده در نماي پشت ساختمان را دارد. آجرنما: اين نوع آجر به دو دسته متعارف و پلاكي و هركدام به دو دسته توپر و سوراخدار و بر حسب مقاومت فشاري به دو درجه ۱ و ۲ تقسيمبندي ميشوند. بنابراين در اين مطلب به معرفي 16 نمونه از طراحي نما هاي برجسته معماري روز دنيا پرداخته شده است. نماي بيروني ساختمان به سبك رومي در تمام دنيا طرفدار دارد، در ايران نيز ميتوان به وفور اين مدل طراحي بيروني را در شهر ديد. اين آزمون براي آجرهاي توكار ضرورتي ندارد، اما در مورد آجرهاي مهندسي و نما بر اساس آزمون استاندارد نبايد ۰/۶ درصد بيشتر باشد. انتخاب نوع سبك بر اساس محل قرارگيري ساختمان يك طبقه انجام ميشود.   
 • محل قرارگيري ساختمان


 •  
 • 1 ) سرعت زمان اجرا


 •  
 • نحوي كه از لغزش آب بر روي نما و ايجاد لكه جلوگيري شود


 •  
 • سطح ايمني بالاي فايبر سمنت برد


 •  
 • افزايش تنوع سنگ هاي توليدي ،


 •  
 • 3D interior - Stairs and ramps pt2 13min 58seg


 •  
 • 4- داراي لاستيك جهت آب بندي ، هوا بندي


 •  

 

 

براي داشتن يك نماي زيبا، انتخاب متريال مناسب با كيفيت و جنس آن مي تواند تا حد زيادي به زيبايي نما كمك كند. نورپردازي يعني تاكيد بر كيفيت بصري نما. نورپردازي در نماي يك ساختمان اداري بايد به شكل منطقي باشد و براي اين منظور هم در طراحي نماي ساختمان تمهيداتي در نظر گرفته شود. اگر بخواهيم از جنبه گذر زمان و تحول سبك هاي معماري به اين موضوع نگاه كنيم، مفهوم هويت در نما طي دوره هاي مختلف تعريف هاي متفاوت اما مرتبط به خود مي گيرد. اگرچه اجراي اين گونه نماهاي خارجي براي ساختمان ها نياز به مهارت زيادي دارد, اما به دليل هزينه ي كمتر سيمان نسبت به سنگ, اجراي نماي لامل (fa.wikipedia.org) هزينه ي آن كمتر خواهد شد. شرك نما بنا گستر تيام متخصص در زمينه ي طراحي و اجراي نماهاي مدرن ساختمان مي باشد كه توانايي انجام خدمات مربوط به مشاوره، طراحي، اجرا و تامين تجهيزات و مصالح، آموزش، نگهداري، بازسازي، بهسازي پروژه هاي مختلف را دارد. نماي سه بعدي: نماي اكسپندد متال از همان ابتدا كيفيت سه بعدي بودن نما را تامين مي نمايد و تنوع بالايي از منظر را به نماي ساختمان مي بخشد. براي اين كه مراحل اجرا را به ترتيب انجام دهيد بايد وسايل نماي خشك را در ابتدا انتخاب كنيد، اين وسايل بايد با اندازه و ابعاد سنگ نما هماهنگي داشته باشد. اين موضوع بيشتر ناشي از عدم توجه به تناسبات بصري است.

اگر در مورد مكان و نحوه استفاده از اجراي نماي خشك با سنگ سؤالي داريد ، مي توانيد در وب سايت با ما تماس بگيريد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 طراحي نماي ساختمان ، 30 خانه مدرن
نوشته شده در ۲۴ دى ۱۳۹۸
ساعت : ۰۱:۴۹:۳۷
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

به منظور همگن شدن ملات مناسب براي بندكشي حداقل چند دقيقه بايد آن را ورز داد. تناقض بين جنبه شهري و بيان فردي نما در صورتي ميتواند از بين رود كه ساختمان جزيي از شهر در نظر گرفته شود و ارتباطات آن با محيط اطراف چند جانبه باشد. تركيب پنجره ها، ايوانها، درها و بهطور كلي بازشوها، همچنين بافت و جنس نما و كمپوزسيون آن در هر عصر متفاوت است و در عين حال در يك تداوم شهري تغيير ميكند. نماها مي توانند از نظر مصالح نيز با يكديگر متفاوت باشند. براي انتخاب بهترين نماي ساختمان از بين مدل هاي گوناگون پوشش هاي نما مي توانيد از متخصصان آريونما مشورت بگيريد تا بهترين انتخاب را براي پوشش نماي ساختمان انجام دهيد. در صورتي كه نياز به راهنمايي يا مشاوره داشتيد ، مي توانيد از طريق شماره هايي كه در سايت درج شده است ما را در جريان نظرات ارجمندتان قرار دهيد . در نماهاي چوبي از ترمووود استفاده ميشود كه با اينكه سابقه زيادي در كشور ما ندارد اما جايگاه خود را در نماهاي ساختماني پيدا كرده اند و بسيار مورد توجه قرار گرفته اند. اگر مي خواهيد بدون هزينه هاي هنگفت نماي زيبايي داشته باشيد اين سبك طراحي كه تركيبي از نماي چوبي و سيماني است توصيه مي شود. سبك مدرن با رويكرد تطابق با محيط اطراف و ايجاد فضايي صميمي و گرم در اين پروژه انتخاب شده است .

اجراي نماي چوبي

در طراحي نماي ساختمان به شيوه مدرن نوع كاربري ساختمان شما بسيار مهم است. در اين مرحله شما ابتدا در مورد طرح آماده شده براي نما نظر مي دهيد. از اين رو نماي اين قسمت پر اهميت است و مصالح مورد استفاده در اين قسمت بايد نسبت به بقيه ساختمان با دوامتر و مستحكم تر باشد تا عابر در نگاه به نماي ساختمان احساس ثبات كند. همانطور كه عنوان شد نماي ساختمانها، نماي شهري را ايجاد مي كند، اما بهدليل ضعف قوانين موظف كننده طراح و سازنده در اين ارتباط، نماي ساختمان در كمترين اهميت قرار گرفته است. نماي شهري از مجموعه نماهاي مشرف به فضاي عمومي بهدست مي آيد. مي توان از از نماي ساختمان به عنوان ويترين كار ياد كرد و آن را از مهم ترين مسائل مطرح در طراحي ساختمان دانست. ساختمان هاي قديمي تر اغلب زيبايي شناسي را نشان مي دهند كه ساختمان هاي مدرن به سادگي نمي توانند آن را تامين كنند. نماهاي مدرن مكعبي مي توانند بيش از يك فضا را با حجم دهي و تركيب حجم هاي ثابت در خود داشته باشند. در واقع هر يك از نماها در شهر نشانه وضعيت اقتصادي و اجتماعي سازنده و نحوه تفكر و نگرش او به مسايل مختلف است. در واقع هر يك از نماها در شهر نشانه وضعيت اقتصادي و اجتماعي سازنده و نحوه تفكر و نگرش او به مسايل مختلف است. به نقل از پايگاه اطلاع رساني شهرسازي و معماري، بررسي آماري نشان دهنده اين موضوع است كه در هر سال 50 ميليون نفر به جمعيت شهر نشين كشورهاي در حال توسعه اضافه ميشود.

طراحي نما اينستاگرام

همچنين به علت عدم تغيير نما پس از ساخت و تعميرات حد اقل 30 سال پس از عمر اوليه و مفيد ساختمان بايد در طراحي اوليه نما ساختمان دقت بسيار نمود. شيل سنگي است كه به راحتي ورقه ورقه ميشود يا به عبارتي در امتداد سطوح معيني شكسته ميشود. دانستن اين نكته كه كدام نوع از انواع طراحي نما به نزديك شدن نماي شما كمك بيشتري مي كند لازم است. اگر ساختمان شما مسكوني است و تقارن در بخش طراحي معماري را رعايت كرده ايد بهترين سبك، سبك كلاسيك است. توجه به سبك جديدي از طراحي كه با متريال هاي مختلف و متنوعي انجام ميگيرد، امروزه بيشتر در كانون توجه قرار دارد. فراتر از اين موضوعات، طراحي نما بيانگر سبك كاري هر سازنده و يكي از مسائل تاثير گذار بر برندينگ ساختمان است. ناودانها، سايه بانها، پيش آمدگيهاي سقف و بالكنها ايجاد سايه هاي خاصي بر روي نما ميكنند. عرض بند آجرها بر اساس طرح انتخابي ۸ تا ۲۰ ميليمتر ميباشد كه بايد قبلاً محل اجراي آن با برس تميز گردد و پيش از شروع كار مرطوب و آبپاشي شود. محدوده پاياني ساختمان بايد معناي اتمام ساختمان را با خود داشته باشد و طبقه همكف ساختمان را با خود داشته باشد و طبقه همكف ساختمان بايد مفهوم نشستن ساختمان بر زمين را برساند. محدوده پاياني ساختمان بايد معناي اتمام ساختمان را با خود داشته باشد و طبقه همكف ساختمان را با خود داشته باشد و طبقه همكف ساختمان بايد مفهوم نشستن ساختمان بر زمين را برساند.   
 1. جذابيت نماي شب مغازه و جذب مشتري


 2.  
 3. خمش خارج شده از صفحه بايد محدود شود


 4.  
 5. از نوشتن ديدگاه هاي غير مرتبط با پست جدا خودداري كنيد


 6.  
 7. 1- توجه به هماهنگي و يكپارچگي بصري


 8.  
 9. ارائه بيش از سه طرح متفاوت براي نما


 10.  
 11. 2- مواردي كه در طراحي بايستي به آنها توجه داشت


 12.  
 13. تغيير و نوسان در قيمت مواد اوليه


 14.  

 

 

طراح ميتواند نما را به عاليترين حد تركيب معماري برساند و يا آنرا تا حد يك سطح بدون طراحي و فكر رها كند. به همين دليل استفاده از نماي مونوليت مورد توجه بسياري از معماران و سازندگان قرار گرفته است. سيستم هاي نماي خشك نامشهود نيز به سري ديگري از سيستم ها گفته مي شود كه بست هاي مورد استفاده در اين سيستم ها ، پس از نصب نما قابل مشاهده نميباشند. نماي ساختمان مكاني است كه همه افراد براي اجراي آن هزينه قابل توجهي انجام ميدهند، و به همين دليل نياز است براي نگهداري و طول عمر بيشتر آن از بهترين و تمامي روش هاي ممكن استفاده شود. ممنوعيت تعبيه هرگونه عناصر تأسيساتي (از قبيل ونت ها، دودكش ها و…) در بام بدون پوشش مناسب، به صورتي كه از معابر جانبي، قابل رؤيت باشد. براي مثال در صورتي كه پذيرايي به سمت نماي ساختمان است توصيه ميشود كه ابعاد پنجره ها را حداكثر در نظر بگيريد.و يا زاويه تابش خورشيد را در دريافت نور در محاسبات خود لحاظ كنيد. در اعصار مختلف بازشوها به شكل مشابهي در سطح نما قرار ميگيرند و تنوع در قرار گيري آنها تابع عوامل داخلي چون بزرگي ساختمان، عريض بودن آن و يا عوامل اقليمي چون جهت قرارگيري و محل قرارگيري است. اجراي نما بتني - fa.wikipedia.org - آب بندي نما ساختمان خدمتي است يك شركت تخصصي آن را با بهترين كيفيت و قيمت براي شما انجام ميدهيم. به طراح نماي خود اعتماد كنيد تا بتواند نمايي را طراحي كند كه مطلوب شما باشد. اگر تصميم خود را براي نما گرفتيد و يا مردد هستيد با تيم حرفه اي ما در تماس باشيد تا مشاره ي نهايي را به شما بدهيم.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۱۱:۱۳:۲۶
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

در تمامي مراحل نصب توري اجراي كنترل تراز قسمت هاي مختلف و سقف اصلي ضروري است چون در مرحله سفيد كاري و اجراي روكش نمت كاري براي اين اختلاف ها نمي توان انجام داد. به خاطر داشته باشيد كه صرف اندكي هزينه اضافه براي داشتن يك كفسازي لوكس و بادوام مهم و حتي ضروري است. به همين خاطر حداقل فضا به حجم ديوار اختصاص يافته .اين نقشه ساختمان سه خوابه داراي هال پذيرايي مجزا و فضايي براي نهار خوري است. زماني كه وارد هر فضايي ميشويد احتمالاً اولين چيزي كه به چشم ميآيد پوشش كف نيست بلكه ديوارها، مبلمان و لوازمي است كه در افق ديد شما قرار دارند. اجراي گچبري سقفي و ابزار روي ديوارها، فضاي نشيمن را با ساير فضاهاي خانه پيوند داده و موجب هماهنگي بين فضاهاي مختلف اين منزل لوكس شده است. در اجراي نماي كامپوزيت بايد به نوع طراحي نما و كيفيت ورق هاي كامپوزيت توجه داشت اما اصلي ترين عامل در اين كه يك طرح با بهترين ورق هاي كامپوزيت به صورت صحيح و موفقيت آميز اجرا شود به نيروي انساني ماهر و متعهد بستگي دارد. اگر در انجام يك پروژه تمام نكات مهندسي رعايت شود و از بهترين متريال استفاده شده اما نيروري كاري كه قرار است اين طرح را به اجرا درآورد تخصص و متعهد كافي را نداشته باشد چه اتفاقي خواهد افتاد؟ در طراحي نماي كلاسيك رومي، استفاده از سنگ ، در نماي ساختمان ركن اصلي طراحي نماي ساختمان را بر دوش ميكشد. در ادامه برخي از طراحي هاي مدرن و فوق العاده ويلاها را مي توانيد مشاهده كنيد.

طراحي نما در 3dmax

نماي خشك سنگ ، تكنيكي مدرن است كه با حذف ملات به كار گرفته شده در نصب تر ، موجب دوام بيشتر سنگ هاي مورد استفاده در نما شده است. نماي خشك ،نمايي را مي گويند كه براي ساخت آن از ملات و دوغاب استفاده طراحي نما لوكس نشده است. ما رضايت مندي مشتريان را سرلوحه كار خود قرار داديم . بدون شك اجراي نماي كامپوزيت يك كار كاملا تخصصي است كه نياز به داشتن دانش فني و مهارت اجرايي است. بدون شك مي توان گفت كه از مهم ترين عوامل تاثير گذار بر ساخت و فروش ساختمان ،طراحي معماري آن ساختمان است. اين فاكتور ها تنها موارد مهم تاثير گذار در قيمت اسپايدر مي باشد كه براي شما بيان كرديم. براي ايجاد فضاي سبز لوكس نياز به دانش و هنر و تكنولوژي مربوط به آن و متخصص خبره است. عوامل متعددي چون خردگرايي، توسعه علم و استفاده از مظاهر تكنولوژي از جمله مصالح نويني چون بتن و فلز در ساختمان سازي سبب پديد آمدن سبك جديدي در شكل گيري بدنه هاي شهري شدند. نورپردازي علاوه بر ايجاد ظاهر خيره كننده در شب براي نماي ساختمان، حس پويايي و زنده بودن را در ساختمان ايجاد مي كند و تاثير زيادي بر زيبايي فضايي شهري نيز دارد. از شما دعوت مي شود كه ما را تا پايان مقاله پيش روي خود همراهي كرده و اطلاعات بسيار ارزنده اي را از اين طريق به دست آوريد.

قيمت طراحي نما رومي

در اين مقاله با معرفي تفاوتهاي نماي كلاسيك و نماي مدرن، به توضيح روشهاي طراحي نماي خلاقانه ميپردازيم. تناقض بين جنبه شهري و بيان فردي نما در صورتي ميتواند از بين رود كه ساختمان جزيي از شهر در نظر گرفته شود و ارتباطات آن با محيط اطراف چند جانبه باشد. نماي هر ساختمان در شكلدهي به مجموعه شهري موثر است. در اينجا ، ما علاقه منديم كه نشان دهيم چگونه معماري و ساختمان هاي مدرن مي توانند از نمايها براي بهبود طراحي ساختمان استفاده كنند. نورپردازي نماي رومي: نورپردازي يكي از ابزارهاي تزيين منزل به شمار مي رود كه مي تواند در نماي خارجي منازل نيز استفاده شود. در مورد نماي چوبي در ملاحظات اقتصادي بايد ملاحظات مربوط به دوران بهرهبرداري از ساختمان را نيز مد نظر قرار داد كه موجب پيچيدگي انتخاب ميشود. ضمن اينكه شما مي خواهيد زيباترين طرح ممكن را براي نماي ساختمان خود داشته باشيد. در اين مطلب انواع نمونه هاي ديزاين و طراحي نماي ساختمان را مشاهده خواهيد كرد. طراحي نماي اداري با نماي مسكوني داراي تفاوت­هايي است و مهندسين معماري بايد در عين حال كه ضوابط طراحي نما را رعايت مي كنند، خلاقيت هم داشته باشند. نماي ساختمان بايد به گونه اي طراحي شود تا بتواند ارتباط فضاي بيرون را با محيط داخلي ساختمان برقرار نمايد. ساختمان “نيو بلائوهاوس” در آلمان يكي از طرح هاي پيشرفته در حوزه ي انرژي را به معرض نمايش قرار مي دهد كه نمونه زيبا از اين نوع نماي ساختمان است.   
 • بتن مقاومت بسيار مطلوبي هنگام آتشسوزي دارد


 •  
 • شوره و آلونك نميزنند


 •  
 • 2 ماه پيش


 •  
 • هشتگيري ديوارهاي تيغه در محل تقاطع ديوارها كنترل شود


 •  
 • نگهداري از درصد پيشرفت پروژه و مصالح كار


 •  

 

 

سنگ يكي از متريالي است كه بعنوان متريال لوكس براي نماي ساختمان شناخته شده است و از همين بابت نيز توجه بسياري از طراحان را به خود جلب كرده است . در اين مقاله توضيحاتي را در خصوص نحوه اجراي زيرسازي نما بيان خواهيم نمود. در اين مقاله به مبحث طراحي نماي لوكس ميپردازيم. سطح مالي كارفرما يكي از مهمترين موضوعاتي است كه يك مهندس معمار قبل از طراحي مي بايست به آن توجه كند . انتخاب نوع سنگ در نما با توجه به ويژگي هاي هر سنگ و شرايط آب وهوايي هر منطقه صورت ميگيرد. زبان طراحي آن با تأكيد بر خطوط و فرم، يكپارچگي و انتقال پوسته ها با استفاده از نور براي دستيابي به حس سبكي در فضا و به كارگيري تكنيك هاي نورپردازي، تكامل يافته است. شايد شما در ذهن خود علاقه مند به متريال خاصي باشيد و طراحي نما را بر اساس متريال مورد نظر خود در نظر گرفته باشيد ولي امكان اجراي طراح شما با متريال مورد نظر نباشد. بهتر است اين كمدها را همراه با درهاي كشويي طراحي كنيد كه در هنگام خاموش بودن وسايل درها بسته شده و فضا مرتبتر به نظر برسد. نماي كرتين وال يونيتايز يكي از انواع جديد نماي كرتين وال به حساب مي آيد كه عموما از ديوارهايي آلومينيوم و شيشه اي با پنل هايي سنگي و فلزي ساخته مي شود.

طراحي نماي بيروني ساختمان

اگر شما اين اطلاعات را تحسين مي كنيد و مطمئناً مي خواهيد اطلاعات بيشتري در رابطه با طراحي نما مدرن ويلا (لينك سايت) مهرباني دريافت كنيد صفحه وب ما.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۰۴:۵۶:۰۵
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

فواصل و اندازهها و نوع اتصالات زير به گونهاي طراحي ميشود كه در برابر عوامل مخرب از جمله باد مقاوم باشد. زواياي تندتر و فواصل نزديك به هم از نشتهاي نوري ناخواسته و يا آلودگي نوري از همسايگيهاي مجاور جلوگيري ميكند. اگر بخواهيد به كار كنتراست دهيد نيز مي توانيد از سنگ هاي تيره ماربل يا سنگ هاي گرانيتي استفاده كنيد. اما نااميد نشويد در اين مطلب راستا به نكات كليدي و به درد بخوري براي چيدمان اتاق كوچك پرداختهايم كه به شما كمك خواهند كرد فضاهاي كوچك را به بهترين شكل سر و سامان دهيد. اگر شما هم جز اين افراد هستيد بازديد از اين مقاله را به شما توصيه مي كنم . توصيه مي گردد از مصالح آجر، سيمان، سنگ و يا تركيبي از اين مصالح در سطح نماي ساختمان ها استفاده شود. در طراحي نما از لوورها يا سايبان هاي خورشيدي جهت سايه اندازي و محافظت ساكنين از تابش مستقيم نور خورشيد بر روي نما استفاده مي شود. همانطور كه قبلاً گفته شد طراحي نما بيشتر وابسته به كاربري ساختمان شماست. قيمت و دستمزد اجراي نما در استان تهران و ساير شهرها نيز به منظور راهنمايي بيشتر در سايت كارگشا قرار داده شده است. قرارداد حاضر پس از امضاي طرفين بايد به امضاي داور نيز برسد.

 • داراي زيبايي منحصر به فرد
 • اعتباربخشي به ساختمان
 • 7- فرم بازشوها به صورت كلنگي (بازويي) مي باشد
 • مزاياي نماي بايراميكس

هنگامي كه چوب پس از خشك شدن نه از محيط پيرامون خود آب گرفته و نه به آن آب پس دهد، گويند به «رطوبت تعادل رسيده و با برحسب درجه حرارت و رطوبت نسبي محيط كاملا خشك شده است. براي آزاد گذاشتن جابه جايي نسبي نما و تير هاي نعل درگاهي ، در محل اتكاي تيرهاي نعل درگاهي به نما ها، نبايد از ملات ها استفاده شود. طراحي نما به سبك كلاسيك معمولا تركيبي از دوره هاي تاريخي مختلفي است. معمولاً زماني كه نامي از سنگ در طراحي نما برده مي شود به فكر نماهاي كلاسيك و يا نماهاي مدرن تركيبي با آجر يا مصالح ديگر مي افتيم. • همچنين نماي شيشه اي در طراحي نما يا همان كرتين وال ميتواند ويژگي هايي كه طراح به آنها دقت كرده است را نمايان كند. از اين رو استفاده از متريال با كيفيت كه در مدت زمان طولاني استحكام و شكل ظاهري خود را حفظ كند از نكات مهمي است كه بايد در نظر اجراي نماي ترموود (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C_%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86) داشت. در مورد ساير سنگ ها با سطوح صيقلي براي جلوگيري از جدا شدن از نما و سقوط آن ها را توسط ابزاري به ديوار محكم مي كنند. يكي از مهمترين مصالحي كه امروزه در طراحي نما در كشور ما استفاده مي گردد سنگ پلاك است. در حالي كه مهمترين ويژگي نماي لوكس خلاقيتي است كه در آن نمايان ميشود. استفاده از متريال شيشه هم به تنهايي در سبك سنتي معماري و طراحي نما رواج داشته است.

طراحي نما رستوران

طراحي نما با سنگ و چوب يكي از بهترين نماهاي شهري است. شما در نماهايي كه با سنگ و چوب ساخته مي شوند يك چالش اصلي خواهيد داشت. مقياس ، جو و انعطاف پذيري و اندازه فضاها ، در طراحي معماري مهد كودك نقش اصلي را در شكل گيري عاطفي و شناختي كودكان ايفا ميكند. نماهاي سنگ و چوب بيشتر در دسته بندي نماهاي مدرن جاي مي گيرند و قوانين مربوط به طراحي و اجراي خاص خود را دارند. اين هنر در كشورهاي توسعه يافته براي بهره وري از انرژي خورشيد به منظور گرمايش بيشتر ساختمان ها بسيار استفاده مي شود. در حال حاضر طراحي نماي ساختمان به علت در معرض ديد بودن، بسيار مورد توجه قرار گرفته است. بهترين خاصيت نماي رومي سيماني كه در مسكن مهر بسيار مورد استقبال قرار گرفت ، قابليت رنگ پذيري اين نوع نما با استفاده از رنگ دانه ها است. ۲- يكپارجگي نما از بين ميرفت بديين معنا كه تضاد بين جداره صلب و بخش هاي غير صلب براي ما بسيار مهم بود. در نورپردازي نيز تلفيق و تركيب نورها و رنگ ها بسيار مهم هستند. اتاق خواب نيز از طريق در كشويي جداگانهاي به حياط مركزي راه دارد و بخشي از نور اتاق خواب نيز از اين طريق فراهم ميشود.

اجراي نما كاهگل

در فضاهاي با عرض كم و طول زياد اگر از مبلمان و وسايل زيادي استفاده كنيد، خطر شلوغ و نامرتب به نظر رسيدن اتاق بالا ميرود. معماري، در اين دوره نوسازي، نخستين وظيفهاش تجديد نظر در ارزشها و عناصر تشكيل دهنده خانه است. پس معماران بجاي اينكه ابزارهاي سه بعدي نماي كلاسيك از دوره هاي مختلف را از اينترنت دانلود كنند و بدون حساب و كتاب در مدل سه بعدي خود كپي كنند يك طراح نماي كلاسيك نخواهند بود. متاسفانه به علت سختي كار نظارت، كيفيت اين محصول كارخانه به كارخانه و دوره به دوره متفاوت است. اشاره او در اين نامگذاري نگاه متفاوت و نوآورانه ايست كه به كاربرد دو عنصر سنگ پلاك و لوور در طراحي نما داشته است. عناصر كه تشكيل دهنده نما هستند بايد به ميزان متعادل و كافي و با حفظ سادگي طراحي و اجرا شوند. نماي ساختمان ها به عنوان يكي از اجزاي تشكيل دهنده سيما و منظر شهر، داراي نمادها و نشانه هاي تعيين كننده هويتي است كه از عواملي همچون اقليم، فرهنگ و اقتصاد تأثير ميپذيرد. مجموعه هنر و معمار بزرگترين ارائه دهنده طراحي داخلي ، دكوراسيون داخلي انواع ساختمان تجاري ، اداري ، مسكوني در استان گيلان مي باشد. دراين ميان سنگ تراورتن با توجه به تنوع زياد در رنگ و طرحهاي زيباي طبيعي خود توانسته جايگاه ويژهاي در بين ساير انواع سنگ ها به خود اختصاص دهد.

اگر اين مقاله آموزنده را دوست داشتيد علاوه بر اينكه مي خواهيد درباره طراحي نما كلاسيك در اسكچاپ مهرباني راهنمايي كسب كنيد به صفحه وب مراجعه كنيد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 هماهنگي شهري در طراحي نما
نوشته شده در ۲۳ دى ۱۳۹۸
ساعت : ۰۴:۲۵:۰۸
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

براي اين منظور در قطعه موردنظر خاك برداري هايي با اعماق مختلف و اشكال نزديك به حالت طبيعي انجام مي دهند. شيوه ي تلفيق در اصل الگو برداري از روي ساختمان هاي قديمي ست و همواره به اعتبارات و منابع مالي چشمگير و زمان زياد احتياج دارد. ولي هدايت و كنترل تغيير ٬ ضرورت اجتناب ناپذير زمان كنوني ست. دهد ٬ پيش بيني حريم و ضوابط ويژه ي حفاظتي ضروري ست ٬ تا بتواند اين بناها را از آسيب ها و صدمات احتمالي مصون دارد. تحولات مختلف تاريخي سبب جدا شدن بناها از بافت طبيعي ٬ روستايي و شهري خود شده اند. حفاظت گرايان به حفظ كل بناي تاريخي معتقدند و تغييراتي را به عنوان يك واقعيت ٬ به منظور فعال كردن مجدد آن ها مي پذيرند. بدين منظور بايد قطعات، اجزاء و اتصالات نما توانايي تحمل بارها و جابجاييهاي نسبي وارد بر آن را تحت اثر عوامل مختلف داشته و پايداري خود را حفظ نمايند. علاوه بر اين، اين آجرها بايد فاقد هرگونه ترك خوردگي، شوره زدگي و آلودگي هاي شيميايي باشند و البته بايستي در برابر شرايط نامساعد محيطي از جمله يخبندان هاي شديد مقاومت بالايي داشته باشند. علاوه بر طرح و نوع مصالح و رنگ نما نورپردازي نماي بيروني ساختمان يكي ديگر از مواردي است كه بايد مورد توجه قرار بگيرد. شما با يك نورپردازي مناسب و هماهنگ با نما مي توانيد زيبايي را در نماي ساختمان خود ايجاد كنيد. در بخش هايي از نما از چوب نيز استفاده كنيد. اين شيوه نماسازي در نبود سبك زيبا، شاخص و قابل قبول طراحي نما اكنون بخش قابل ملاحظه اي از طراحي نماهاي كشور را به خود اختصاص داده است.

اجراي نماي چوبي ساختمان

زيبا و دلنشين كردن ظاهر ساختمانها و ايجاد دورنما و ساختار قابل قبول براي شهر يا محيطي كه در آن ساختمان بنا شده است. به دليل فرسايش ملاط پشت سنگ، سنگ از ملاط جداشده و سقوط ميكند علت اصلي فرسايش ملاط، بارانهاي اسيدي است كه آب به پشت سنگ نفوذ كرده و باعث انبساط و انقباض ملاط ميشود. علت اين امر خصوصيات فيزيكي و شيميايي سراميك خشك است كه آن را به عنوان يكي از مناسب ترين مصالح ساختماني شناسانده است . بر اساس شعاع منحني، از ورق با ضخامت مناسب استفاده شود. اين نوع سراميك خشك پرسلاني با داشتن سوراخ هايي در ضخامت خوداز مزيت عايق بندي بيشتري برخوردارند . چرا كه آنها از اين طريق آزادي عمل بيشتري دارند و به راحتي ميتوانند ايدههاي خود را اجرا كنند. اجراي نما با استفاده از داربست، يكي از روشهاي قديمي است كه همچنان در بعضي از شهرها به چشم ميخورد اما متأسفانه معايب و مشكلاتي را با خود همراه دارد. ۲-حفظ كل پوشش بيروني و بازسازي داخل بنا همراه با تغييرات جزئي. ۳-حفظ كل پوشش بيروني ٬ همراه با تغييرات عمده در داخل بنا. ۴-حفظ كليه ي ديوارهاي جانبي بنا و تخريب كامل سقف و ساختار داخلي ٬ و به دنبال آن ساخت يك بناي جديد در پشت نماي تاريخي. اين چوب براي نما , كف , سقف كاذب , نحوه ي اجراي نماي آجري ديواركوب و حتي ساخت درب و دكوراسيون چوبي داخلي و خارجي مصرف دارد . نماي چوبي در واقع پوسته يا پوشش ساختمان علاوه بر جنبهي زيبايي و چشمنوازي ميتواند به عنوان محافظي در برابر عواملي نظير سرما، گرما و رطوبت عمل كند و باعث تثبيت حرارت داخل شود.

 • هدر دادن سرمايه
 • تيرهاي اصلي
 • عايق بندي صوتي
 • از آجر مناسب و با كيفيت و استاندارد استفاده شده باشد
 • طبيعي بودن

در اين مورد ٬ برخي معتقد به ايده ي حفظ پوسته و نماي خارجي مي باشند. امروز ضوابط طراحي نما در برخي مناطق اجازه كار كردن متريال چوب بيش از ۱۰ % را نمي دهد. به ياد داشته باشيد كه اجراي پوشش يا رنگ نماي ساختمان به راحتي اجراي رنگ داخل ( نقاشي داخل ساختمان) نمي باشد و لذا سعي كنيد در انتخاب آن با مشاوره گرفتن از كارشناسان مربوطه ، صحيح عمل نمائيد . شما هم ميتوانيد باغي زيبا در پشت بام يا بالكن خود ايجاد كنيد وبعد از يك روز كاري در فضاي سبز و باغچه هاي زيباي پشت بام خود استراحت كنيد و ازفضاي آزاد لذت ببريد. شما مي توانيد با قرار دادن يك آبنماي زيبا و خاص در فضاهاي بيرون از منزل و حياط منزل تان محيط هاي بيرون را به مكاني لذت بخش و ايده آل تبديل كنيد. براي طراحي نما به سبك سنتي كافي است نمونه هايي از اينگونه طراحي نما را بررسي كنيد. يكي از نخستين نمونه هاي اين شنست ها ٬ كنگره ي آتن بوده است كه ماده ي ۷۰ آن به كار بردنِ سبك هاي گذشته در ساختمان هاي جديد واقع در محوطه ي تاريخي را مردود اعلام مي كند. براي ديدن هر كدام از نمونه عكس هاي نماي ساختمان در سايز بزرگتر برروي انها كليك كنيد.

همچنين بحث زير ساخت آبياري باغچه ها و درختان است.

سعي كنيد از مجسمههايي با شكلهاي متنوع و به خصوص با متريال هاي فلزي و براق استفاده كنيد. آنها با توجه به متريال هاي كار شده در نما و طرحي كه براي ساختمان شما اجرا شده است پيشنهاد هايي را ارائه مي كنند كه مناسب براي ساختمان باشد. اهداف اين بيانيه عبارت اند از: الف معماري معاصر در مجموعه هاي ساختمان قديمي ٬ و ب باززنده سازي ابنيه يا بافت با عملكرد مناسب. معمولاً تعداد پنجره هاي زوج در نماي اصلي بهتر است به اين سبب كه چپ و راست طرح را باهم يكسان مي كند و اصل قرينه سازي را ممكن مي شود. پيشنهاد مي شود در اين زمينه حتماً با شركت هايي كه كارشان نورپردازي نما است مشورت نماييد. شايد ساده ترين راه براي زيباسازي در طراحي نما بحث استفاده از راهكار هاي نورپردازي باشد. همچنين بحث زير ساخت آبياري باغچه ها و درختان است. حتماً تا به حال با بحث بدنه شهري آشنا شده ايد. يكلحظه تصور كنيد از كنار ساختماني در حال رد شدن هستيد و ناگهان قسمتي از مصالح در حال سقوط باشد. بيانيه ي بوداپست نيز بر كليت گذشته ٬ حال و آينده تاكيد داشته و اعتقاد به حفظ هماهنگي ميان هر سه زمان دارد. اصول پيشنهادي بيانيه ي بوداپست نيز ضمن ارزش قائل شدن به مجموعه هاي تاريخي ٬ بر اجتناب از هر گونه تقليد از مجموعه ها و ابنيه ي تاريخي گذشته تاكيد مي كند.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۰۹:۴۹:۴۹
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

در تمامي مراحل نصب توري اجراي كنترل تراز قسمت هاي مختلف و سقف اصلي ضروري است چون در مرحله سفيد كاري و اجراي روكش نمت كاري براي اين اختلاف ها نمي توان انجام داد. به خاطر داشته باشيد كه صرف اندكي هزينه اضافه براي داشتن يك كفسازي لوكس و بادوام مهم و حتي ضروري است. به همين خاطر حداقل فضا به حجم ديوار اختصاص يافته .اين نقشه ساختمان سه خوابه داراي هال پذيرايي مجزا و فضايي براي نهار خوري است. زماني كه وارد هر فضايي ميشويد احتمالاً اولين چيزي كه به چشم ميآيد پوشش كف نيست بلكه ديوارها، مبلمان و لوازمي است كه در افق ديد شما قرار دارند. اجراي گچبري سقفي و ابزار روي ديوارها، فضاي نشيمن را با ساير فضاهاي خانه پيوند داده و موجب هماهنگي بين فضاهاي مختلف اين منزل لوكس شده است. در اجراي نماي كامپوزيت بايد به نوع طراحي نما و كيفيت ورق هاي كامپوزيت توجه داشت اما اصلي ترين عامل در اين كه يك طرح با بهترين ورق هاي كامپوزيت به صورت صحيح و موفقيت آميز اجرا شود به نيروي انساني ماهر و متعهد بستگي دارد. اگر در انجام يك پروژه تمام نكات مهندسي رعايت شود و از بهترين متريال استفاده شده اما نيروري كاري كه قرار است اين طرح را به اجرا درآورد تخصص و متعهد كافي را نداشته باشد چه اتفاقي خواهد افتاد؟ در طراحي نماي كلاسيك رومي، استفاده از سنگ ، در نماي ساختمان ركن اصلي طراحي نماي ساختمان را بر دوش ميكشد. در ادامه برخي از طراحي هاي مدرن و فوق العاده ويلاها را مي توانيد مشاهده كنيد.

اجراي نورپردازي نما و داخل ساختمان

نماي خشك سنگ ، تكنيكي مدرن است كه با حذف ملات به كار گرفته شده در نصب تر ، موجب دوام بيشتر سنگ هاي مورد استفاده در نما شده است. نماي خشك ،نمايي را مي گويند كه براي ساخت آن از ملات و دوغاب استفاده اجراي نماي چوب ساختمان نشده است. ما رضايت مندي مشتريان را سرلوحه كار خود قرار داديم . بدون شك اجراي نماي كامپوزيت يك كار كاملا تخصصي است كه نياز به داشتن دانش فني و مهارت اجرايي است. بدون شك مي توان گفت كه از مهم ترين عوامل تاثير گذار بر ساخت و فروش ساختمان ،طراحي معماري آن ساختمان است. اين فاكتور ها تنها موارد مهم تاثير گذار در قيمت اسپايدر مي باشد كه براي شما بيان كرديم. براي ايجاد فضاي سبز لوكس نياز به دانش و هنر و تكنولوژي مربوط به آن و متخصص خبره است. عوامل متعددي چون خردگرايي، توسعه علم و استفاده از مظاهر تكنولوژي از جمله مصالح نويني چون بتن و فلز در ساختمان سازي سبب پديد آمدن سبك جديدي در شكل گيري بدنه هاي شهري شدند. نورپردازي علاوه بر ايجاد ظاهر خيره كننده در شب براي نماي ساختمان، حس پويايي و زنده بودن را در ساختمان ايجاد مي كند و تاثير زيادي بر زيبايي فضايي شهري نيز دارد. از شما دعوت مي شود كه ما را تا پايان مقاله پيش روي خود همراهي كرده و اطلاعات بسيار ارزنده اي را از اين طريق به دست آوريد.

اجراي نماي بيروني مهدكودك

در اين مقاله با معرفي تفاوتهاي نماي كلاسيك و نماي مدرن، به توضيح روشهاي طراحي نماي خلاقانه ميپردازيم. تناقض بين جنبه شهري و بيان فردي نما در صورتي ميتواند از بين رود كه ساختمان جزيي از شهر در نظر گرفته شود و ارتباطات آن با محيط اطراف چند جانبه باشد. نماي هر ساختمان در شكلدهي به مجموعه شهري موثر است. در اينجا ، ما علاقه منديم كه نشان دهيم چگونه معماري و ساختمان هاي مدرن مي توانند از نمايها براي بهبود طراحي ساختمان استفاده كنند. نورپردازي نماي رومي: نورپردازي يكي از ابزارهاي تزيين منزل به شمار مي رود كه مي تواند در نماي خارجي منازل نيز استفاده شود. در مورد نماي چوبي در ملاحظات اقتصادي بايد ملاحظات مربوط به دوران بهرهبرداري از ساختمان را نيز مد نظر قرار داد كه موجب پيچيدگي انتخاب ميشود. ضمن اينكه شما مي خواهيد زيباترين طرح ممكن را براي نماي ساختمان خود داشته باشيد. در اين مطلب انواع نمونه هاي ديزاين و طراحي نماي ساختمان را مشاهده خواهيد كرد. طراحي نماي اداري با نماي مسكوني داراي تفاوت­هايي است و مهندسين معماري بايد در عين حال كه ضوابط طراحي نما را رعايت مي كنند، خلاقيت هم داشته باشند. نماي ساختمان بايد به گونه اي طراحي شود تا بتواند ارتباط فضاي بيرون را با محيط داخلي ساختمان برقرار نمايد. ساختمان “نيو بلائوهاوس” در آلمان يكي از طرح هاي پيشرفته در حوزه ي انرژي را به معرض نمايش قرار مي دهد كه نمونه زيبا از اين نوع نماي ساختمان است.   
 • بتن مقاومت بسيار مطلوبي هنگام آتشسوزي دارد


 •  
 • شوره و آلونك نميزنند


 •  
 • 2 ماه پيش


 •  
 • هشتگيري ديوارهاي تيغه در محل تقاطع ديوارها كنترل شود


 •  
 • نگهداري از درصد پيشرفت پروژه و مصالح كار


 •  

 

 

سنگ يكي از متريالي است كه بعنوان متريال لوكس براي نماي ساختمان شناخته شده است و از همين بابت نيز توجه بسياري از طراحان را به خود جلب كرده است . در اين مقاله توضيحاتي را در خصوص نحوه اجراي زيرسازي نما بيان خواهيم نمود. در اين مقاله به مبحث طراحي نماي لوكس ميپردازيم. سطح مالي كارفرما يكي از مهمترين موضوعاتي است كه يك مهندس معمار قبل از طراحي مي بايست به آن توجه كند . انتخاب نوع سنگ در نما با توجه به ويژگي هاي هر سنگ و شرايط آب وهوايي هر منطقه صورت ميگيرد. زبان طراحي آن با تأكيد بر خطوط و فرم، يكپارچگي و انتقال پوسته ها با استفاده از نور براي دستيابي به حس سبكي در فضا و به كارگيري تكنيك هاي نورپردازي، تكامل يافته است. شايد شما در ذهن خود علاقه مند به متريال خاصي باشيد و طراحي نما را بر اساس متريال مورد نظر خود در نظر گرفته باشيد ولي امكان اجراي طراح شما با متريال مورد نظر نباشد. بهتر است اين كمدها را همراه با درهاي كشويي طراحي كنيد كه در هنگام خاموش بودن وسايل درها بسته شده و فضا مرتبتر به نظر برسد. نماي كرتين وال يونيتايز يكي از انواع جديد نماي كرتين وال به حساب مي آيد كه عموما از ديوارهايي آلومينيوم و شيشه اي با پنل هايي سنگي و فلزي ساخته مي شود.

طراحي نما كلاسيك

اگر شما اين اطلاعات را تحسين مي كنيد و مطمئناً مي خواهيد اطلاعات بيشتري در رابطه با اجراي نماي خشك با سنگ (لينك سايت) مهرباني دريافت كنيد صفحه وب ما.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۰۴:۱۲:۵۱
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

در تمامي مراحل نصب توري اجراي كنترل تراز قسمت هاي مختلف و سقف اصلي ضروري است چون در مرحله سفيد كاري و اجراي روكش نمت كاري براي اين اختلاف ها نمي توان انجام داد. به خاطر داشته باشيد كه صرف اندكي هزينه اضافه براي داشتن يك كفسازي لوكس و بادوام مهم و حتي ضروري است. به همين خاطر حداقل فضا به حجم ديوار اختصاص يافته .اين نقشه ساختمان سه خوابه داراي هال پذيرايي مجزا و فضايي براي نهار خوري است. زماني كه وارد هر فضايي ميشويد احتمالاً اولين چيزي كه به چشم ميآيد پوشش كف نيست بلكه ديوارها، مبلمان و لوازمي است كه در افق ديد شما قرار دارند. اجراي گچبري سقفي و ابزار روي ديوارها، فضاي نشيمن را با ساير فضاهاي خانه پيوند داده و موجب هماهنگي بين فضاهاي مختلف اين منزل لوكس شده است. در اجراي نماي كامپوزيت بايد به نوع طراحي نما و كيفيت ورق هاي كامپوزيت توجه داشت اما اصلي ترين عامل در اين كه يك طرح با بهترين ورق هاي كامپوزيت به صورت صحيح و موفقيت آميز اجرا شود به نيروي انساني ماهر و متعهد بستگي دارد. اگر در انجام يك پروژه تمام نكات مهندسي رعايت شود و از بهترين متريال استفاده شده اما نيروري كاري كه قرار است اين طرح را به اجرا درآورد تخصص و متعهد كافي را نداشته باشد چه اتفاقي خواهد افتاد؟ در طراحي نماي كلاسيك رومي، استفاده از سنگ ، در نماي ساختمان ركن اصلي طراحي نماي ساختمان را بر دوش ميكشد. در ادامه برخي از طراحي هاي مدرن و فوق العاده ويلاها را مي توانيد مشاهده كنيد.

طراحي نما در 3dmax

نماي خشك سنگ ، تكنيكي مدرن است كه با حذف ملات به كار گرفته شده در نصب تر ، موجب دوام بيشتر سنگ هاي مورد استفاده در نما شده است. نماي خشك ،نمايي را مي گويند كه براي ساخت آن از ملات و دوغاب استفاده طراحي نما هاي مدرن نشده است. ما رضايت مندي مشتريان را سرلوحه كار خود قرار داديم . بدون شك اجراي نماي كامپوزيت يك كار كاملا تخصصي است كه نياز به داشتن دانش فني و مهارت اجرايي است. بدون شك مي توان گفت كه از مهم ترين عوامل تاثير گذار بر ساخت و فروش ساختمان ،طراحي معماري آن ساختمان است. اين فاكتور ها تنها موارد مهم تاثير گذار در قيمت اسپايدر مي باشد كه براي شما بيان كرديم. براي ايجاد فضاي سبز لوكس نياز به دانش و هنر و تكنولوژي مربوط به آن و متخصص خبره است. عوامل متعددي چون خردگرايي، توسعه علم و استفاده از مظاهر تكنولوژي از جمله مصالح نويني چون بتن و فلز در ساختمان سازي سبب پديد آمدن سبك جديدي در شكل گيري بدنه هاي شهري شدند. نورپردازي علاوه بر ايجاد ظاهر خيره كننده در شب براي نماي ساختمان، حس پويايي و زنده بودن را در ساختمان ايجاد مي كند و تاثير زيادي بر زيبايي فضايي شهري نيز دارد. از شما دعوت مي شود كه ما را تا پايان مقاله پيش روي خود همراهي كرده و اطلاعات بسيار ارزنده اي را از اين طريق به دست آوريد.

نماي هر ساختمان در شكلدهي به مجموعه شهري موثر است.

در اين مقاله با معرفي تفاوتهاي نماي كلاسيك و نماي مدرن، به توضيح روشهاي طراحي نماي خلاقانه ميپردازيم. تناقض بين جنبه شهري و بيان فردي نما در صورتي ميتواند از بين رود كه ساختمان جزيي از شهر در نظر گرفته شود و ارتباطات آن با محيط اطراف چند جانبه باشد. نماي هر ساختمان در شكلدهي به مجموعه شهري موثر است. در اينجا ، ما علاقه منديم كه نشان دهيم چگونه معماري و ساختمان هاي مدرن مي توانند از نمايها براي بهبود طراحي ساختمان استفاده كنند. نورپردازي نماي رومي: نورپردازي يكي از ابزارهاي تزيين منزل به شمار مي رود كه مي تواند در نماي خارجي منازل نيز استفاده شود. در مورد نماي چوبي در ملاحظات اقتصادي بايد ملاحظات مربوط به دوران بهرهبرداري از ساختمان را نيز مد نظر قرار داد كه موجب پيچيدگي انتخاب ميشود. ضمن اينكه شما مي خواهيد زيباترين طرح ممكن را براي نماي ساختمان خود داشته باشيد. در اين مطلب انواع نمونه هاي ديزاين و طراحي نماي ساختمان را مشاهده خواهيد كرد. طراحي نماي اداري با نماي مسكوني داراي تفاوت­هايي است و مهندسين معماري بايد در عين حال كه ضوابط طراحي نما را رعايت مي كنند، خلاقيت هم داشته باشند. نماي ساختمان بايد به گونه اي طراحي شود تا بتواند ارتباط فضاي بيرون را با محيط داخلي ساختمان برقرار نمايد. ساختمان “نيو بلائوهاوس” در آلمان يكي از طرح هاي پيشرفته در حوزه ي انرژي را به معرض نمايش قرار مي دهد كه نمونه زيبا از اين نوع نماي ساختمان است.   
 • بتن مقاومت بسيار مطلوبي هنگام آتشسوزي دارد


 •  
 • شوره و آلونك نميزنند


 •  
 • 2 ماه پيش


 •  
 • هشتگيري ديوارهاي تيغه در محل تقاطع ديوارها كنترل شود


 •  
 • نگهداري از درصد پيشرفت پروژه و مصالح كار


 •  

 

 

سنگ يكي از متريالي است كه بعنوان متريال لوكس براي نماي ساختمان شناخته شده است و از همين بابت نيز توجه بسياري از طراحان را به خود جلب كرده است . در اين مقاله توضيحاتي را در خصوص نحوه اجراي زيرسازي نما بيان خواهيم نمود. در اين مقاله به مبحث طراحي نماي لوكس ميپردازيم. سطح مالي كارفرما يكي از مهمترين موضوعاتي است كه يك مهندس معمار قبل از طراحي مي بايست به آن توجه كند . انتخاب نوع سنگ در نما با توجه به ويژگي هاي هر سنگ و شرايط آب وهوايي هر منطقه صورت ميگيرد. زبان طراحي آن با تأكيد بر خطوط و فرم، يكپارچگي و انتقال پوسته ها با استفاده از نور براي دستيابي به حس سبكي در فضا و به كارگيري تكنيك هاي نورپردازي، تكامل يافته است. شايد شما در ذهن خود علاقه مند به متريال خاصي باشيد و طراحي نما را بر اساس متريال مورد نظر خود در نظر گرفته باشيد ولي امكان اجراي طراح شما با متريال مورد نظر نباشد. بهتر است اين كمدها را همراه با درهاي كشويي طراحي كنيد كه در هنگام خاموش بودن وسايل درها بسته شده و فضا مرتبتر به نظر برسد. نماي كرتين وال يونيتايز يكي از انواع جديد نماي كرتين وال به حساب مي آيد كه عموما از ديوارهايي آلومينيوم و شيشه اي با پنل هايي سنگي و فلزي ساخته مي شود.

طراحي نما كلاسيك

اگر شما اين اطلاعات را تحسين مي كنيد و مطمئناً مي خواهيد اطلاعات بيشتري در رابطه با نحوه اجراي فلاشينگ نما (لينك سايت) مهرباني دريافت كنيد صفحه وب ما.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 ساعت : ۰۳:۲۳:۰۲
نویسنده : مهندس معماري
نظرات (0)

البته بايد بدانيد كه با استفاده از اين روش ها مي تواند علاوه بر خريد هاي خود از قيمت نما شيرواني ايزوگام هم مطلع گرديد چرا كه دانستن قيمت نما شيرواني ايزوگام قبل از خريد بسيار مهم مي باشد. جهت خريداري كردن ايزوكام هاي شيرواني كه قصد داريد قيمت نما شيرواني ايزوگام هم ارزان تر باشد توصيه مي كنيم كه خريد هاي خود را از اين شركت انجام دهيد. اگر قصد داريد نما ساختمان خود را به بهترين شكل ممكن طراحي و اجرا كنيد حتما با مشاورين ما در اين زمينه تماس بگيريد. مهم اين است كه خلق نماد براي طراحي نما با فكر و قصد قبلي انجام گيرد. نماد سازي به خلق الماني در طراحي گفته مي شود كه بلافاصله پس از ديدن از طرف مخاطبان تاييد و باعث جذب آنان شود. همانطور كه گفتيم، نماي ساختمان قسمتي است كه از بيرون باعث جذابيت و زيبايي يك ساختمان مي شود و مي تواند يكي از زيبايي هاي يك منطقه در شهر به شمار بيايد. آجر يكي از پرطرفدارترين و قديمي ترين متريال هاي مورد استفاده در نماي ساختمان ها به شمار مي آيد به طوري كه در بسياري از ساختمان ها مي توان شاهد استفاده از آن باشيم. 3. پيش آمدگي عناصري همچون؛ لبه پنجره ها ، قرنيز و قاب سازي هاي مجاز در فضاي معبر عمومي، بيش از ۳۱ سانتيمتر نباشد. چند سال پيش با دوستي برخورد كردم كه تازه از دانشگاه فارق التحصيل شده بود و براي گرفتن اولين پروژه در طراحي نما تلاش مي كرد. درصورتيكه طراحي قوي و متناسب با فضا انجام شود كافي است مصالح با كيفيت و گروه بازسازي ساختمان مجرب در اختيار داشته باشيد تا ساختمانتان زيبا شود.

طراحي نما ها

اين مجموعه با بهره گيزي از مهندسان و طراحان حرفه اي يكي از مهمترين بخش هاي مربوط به سازه هاي مسكوني و اداري يعني نما را با بهترين ويژگي ها در اختيار مشتريان قرار مي دهد. فرض كنيد شما بهترين طراحي نما را انجام داده ايد و حالا در مرحله اجراي طرح هستيد. در واقع اگر فقط از چند عنصر محدود استفاده كنيد نماي شما كسل كننده و يكنواخت خواهد شد. فرقي نميكنه كه شغل شما ساختمان سازي باشه يا براي يكبار و فقط ملك خود را ساخته باشيد. حتماً شما نيز با افرادي كه شغل طراحي را براي خود برگزيده اند برخورد داشته ايد. براي اجراي نما با سنگ پلاك در قالبهاي ساده و طرحدار از انواع سنگهاي ذكر شده استفاده مي شود. شما مي بايست از طراحتان بخواهيد تا بر اساس معماري صورت گرفته اقدام به طراحي نما كند. امروز سيتاك در مورد راه هاي انتخاب يك شركت طراحي نما با شما صحبت مي كند و اميدواريم كه اين بحث براي شما مفيد باشد. يكي از مهمترين فاكتور هاي انتخاب آشنايي كافي با متريال نما است. طراحي نماي كلاسيك يكي از انواع طراحي هاي نما براي ساختمان ها مي باشد. اين نمونه موردي ها شامل تعدادي از بنا هايي هستند كه مورد توجه منتقدان قرار گرفته اند و حتي بعضي از آن ها برنده مسابقات طراحي و معماري شده اند.

اجرا نما ساختمان

در انتخاب نوع طراحي نما، توجه به هزينه ها و بودجه، نوع كاربري بنا، موقعيت آن، بافت منطقه و ساير جنبه هاي مثبت و منفي انواع نما ها ضروري است. شما دقت كنيد كه شركت طراحي نما كه نظر شما را جلب كرده دليل مشخصي براي انتخاب متريال ها در طراحي نماهاي گذشته داشته باشد. در هر جاي ايران كه زندگي مي كنيد مهم نيست. در طراحي نماي كلاسيك گاهي به جاي سنگ از سيمان سفيد استفاده مي كنند. اين راهروها از مواد خاصي ساخته شده اند. آبشارها و جويبارهاي طبيعي هميشه براي مردم جذابيت خاصي داشته اند. مهم اينست كه شما يك ايراني هستيد و هميشه بحث قيمت ها و هزينه ها براي شما مهم است. هميشه قيمت هاي بالا نشانه كار مرغوب و با كيفيت نيست. طراحي ورودي اصلي ساختمان باتمهيداتي چون ايجاد پيش فضاي ورودي (عقب نشيني )حداقل ۴۰سانتي متر وحداكثر۱.۵۰سانتي متر واستفاده ازباغچه وفلاورباكس در هماهنگي با كل نما الزامي است. اما جاي تعجب دارد كه وارثان تمدن چند هزار ساله كه چه پيش از اسلام و چه بعد از آن، آثار بي همتاي بسياري براي آيندگان برجاي گذاشتهاند كه چون نگيني در گنجينه معماري جهان ميدرخشند، حالا به سكون رسيدهاند. جهت اجراي شيشه هاي اسپايدر بعد از آماده شدن محيط و اتمام كاري هاياجرايي نما، لولهها و يا پروفيل هاي استيل با ضخامت مناسب، توسط بستهاي مخصوصي به كف و سقف نصب ميشود.   
 • تغيير پالت رنگي دكوراسيون منزل همراه با تغيير فصلها


 •  
 • ضرورت طراحي محل تابلو در طراحي نماي ساختمان ها


 •  
 • براي اجرا نياز به ابزارهاي خاص ندارد


 •  
 • جنس: متنوع


 •  

 

 

لايه بيروني ورق كامپوزيت كه همان نماي ساختمان است در رنگها و ابعاد مختلف طراحي ميشود كه اغلب پوششي از نوع رزين به نام PVDF يا ACP اصطلاحاً (Aluminum Composite Panels) دارد. متريال هايي مانند ورق هاي آلمينيوم كامپوزيت كه در اندازه هاي مختلف قابليت استفاده را دارند. اين دسته از پاركينگ ها شب ها نور بيشتري نياز دارند و به همين دليل بايد از منابع انرژي پر قدرت تري نسبت به پاركينگ هاي درون ساختمان از آن ها استفاده شود. اغلب افراد در هر جايگاهي كه باشند دوست دارند با افرادي كار كنند كه داراي تجربه باشند و خيالشان از كاري كه به آنها مي سپارند راحت باشد. اين سايت را با عنوان مرجع تخصصي دانشجويان معماري راه اندازي كردم كه بتوانم به تمام نيازهاي دانشجويان پاسخگو باشم . زيرا طراحي نما يك بحث كاملاً تخصصي و فني است ضمن اينكه گونه اي از هنر نيز به حساب مي آيد. ممكن است كه سازنده به دليل مسائل اقتصادي و يا نداشتن دانش كافي نتواند سازه اي منطبق با فضاي اطرافش بسازد. در اين مقاله در رابطه با نماي ساختمان و در ادامه به معرفي طراحي نماي كلاسيك مي پردازيم. هر چه برجسته سازي در اينگونه نماها بيشتر صورت بگيرد طراحي نما بارز تر خواهد بود.

قيمت طراحي نماي ساختمان مسكوني

نه اينكه صرف كارهاي خوب قيمت هاي فضايي براي خدمات خود در نظر بگيرد. شايد در نمونه كارهاي شركت مورد نظر طرحي باشد كه نزديك به سليقه شماست. شايد تا به حال با طراحان مختلفي كار كرده باشيد. طراحي نما براي ساختمان هاي مسكوني با يك سبك و روش انجام مي شود و براي ساختمان هاي بلند مرتبه نيز با سبك و روشي ديگر. يكي ديگر از راه هاي زيباسازي در طراحي نما استفاده كردن از گل و گياه در نماي ساختمان است. يكي ديگر از نكاتي كه بايد در انتخاب طراحي نما به آن توجه كرد، ضوابط شهرداري و رعايت اصول فرهنگي، اقليمي و ضوابط ايمني در آن مي باشد. توجه : استفاده از نماي كلاسيك در پلاك ثبتي هايي كه سقف آنها شيبدار مي باشد ممنوع است. هر كدام از اين سبكها به وضوح هزينهي تمامشدهي متفاوتي دارند؛ بنا بر اين قيمت آنها متفاوت خواهد بود. بررسي اجمالي بر تعدد مشتريان ما از قشر ارگان هاي دولتي و همچنين همكاران بخش دكوراسيون داخلي خود دليلي بر اين استدلال مي باشد. در واقع در نورپردازي دكوراسيون داخلي بايد يك منبع نور اصلي كه معمولا يك لوستر سقفي است داشته باشيد و تعدادي نور جانبي كه ميتواند شامل انواع لامپهاي ال اي دي، آباژورها و ديواركوبهاي مختلف باشد. لذا تاريخچه استفاده از چوب به عنوان مصالح ساختماني، تاريخچه اي ديرينه دارد.

اگر در مورد مكان و نحوه استفاده از طراحي نما با فتوشاپ (لينك وب سايت) (fa.wikipedia.org) سؤالي داريد ، مي توانيد در وب سايت با ما تماس بگيريد.

:: موضوعات مرتبط:
:: برچسب‌ها: ،
 [ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]